14:00 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai dalyvauja NATO pratybose Latvijoje

  © Photo: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)
  30 0 0

  Latvijoje pirmadienį prasidėjo karinės NATO pratybos "Sidabrinė strėlė-2017", jose dalyvauja daugiau nei 3,5 tūkstančių karių

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Tarptautinės NATO pratybos "Sidabrinė strėlė —2017" prasidėjo Latvijoje spalio 16-ąją ir vyks iki spalio 29 dienos, pranešė Latvijos gynybos ministerija.

  Pratybose dalyvauja daugiau nei 3,5 tūkstančių karių.

  "Pratybos dalyvauja kariai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Albanijos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Slovėnijos, Ispanijos, Vokietijos, JAV ir Kanados", — rašoma ministerijos pranešime.

  Latvijos ministerija pabrėžė, kad pratybų tikslas — Latvijos Nacionalinių ginkluotojų pajėgų bendradarbiavimo su sąjungininkais, planavimo įgūdžių tobulinimas  ir gynybinių operacijų vykdymas, įtraukiant kovos palaikymo elementus.

  NATO priešakinis batalionas

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota nuo šių metų pradžios. Joje šiuo metu daugiau kaip 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Nyderlandų ir daugiau nei 200 Norvegijos karių. Kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas" Rukloje. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

  Šiandien Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotos keturios rotacinės daugianacionalinės kovinės grupės, kuriose maždaug 4,5 tūkstančių karių. Joms vadovauja Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė JAV. Šios pajėgos yra gynybinio pobūdžio ir dislokuotas atgrasymo tikslais.

  Aljansas taip pat yra tris kartus padidinęs NATO greito reagavimo pajėgas iki 40 tūkstančių karių, kurių priešakyje — ypač greito reagavimo pajėgos. Taip pat veikia ir aštuoni nedideli aljanso štabai — NATO pajėgų integravimo vienetai.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)

  Dar šia tema

  Lietuvoje baigėsi pratybos "Inžinierių griausmas"
  Antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos vyks Lietuvoje
  Planinės NATO karinių oro pajėgų pratybos vyksta Baltijos regiono oro erdvėje
  Girti NATO kariai surengė muštynes bare Rukloje
  Tegai:
  pratybos, karinės pratybos, NATO

  Svarbiausios temos