15:53 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Latvijoje atsirado aktivystų, kurie pasinaudojo Lietuvos Biržų rajono savivaldybės pavyzdžiu, ir pastatė šalia tarybinių karių kapų "paaiškinimus"

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Latvijoje socialiniame tinkle Twitter paplito nuotraukos, kurios, matyt, buvo padarytos Rundenų miestelyje. Šiose nuotraukose pavaizduotos Tarybinių karių kapavietės, šalia kurių stovi lentelės su užrašu, jog paminklas neatitinka istorinės tikrovės, praneša Sputnik Latvija.

  Fotografė Elina Kursytė savo Twitter paskyroje pasidalino nuotrauka su memorialine lentele broliškose kapinėse, o šalia jos šiuolaikinis užrašas "Ideologiniai tarybiniai užrašai neatitinka istorinės tikrovės". Matyt, kol kas aktivystai nespėjo pasidaryti tikrų lentelių, kaip Lietuvoje. Nes paliktas raštelis užrašytas paprastu tušinuku ant mažo popieriaus lapelio.

  "Taigi, pradedame!" — savo žinutę pakomentavo fotografė.

  Kitoje nuotraukoje toks pats raštelis guli šalia pagrindinio minėtų kapinių paminklo.

  Memorialinėse lentelėse įamžinti Antrojo pasaulinio karo metu 107 žuvusiųjų Raudonosios armijos karių vardai. Daugiausia rusų pavardės, bet yra ir latgalių.

  Табличка на памятнике
  Paliktas raštelis užrašytas paprastu tušinuku ant mažo popieriaus lapelio

  Tačiau Twitter vartotojai nesusidomėjo tokia iniciatyva. Pirmas komentaras skamba taip: "Užrašas latvių kalba kur kas labiau ginčijamas".

  Biržų rajono savivaldybė savo iniciatyva nusprendė pastatyti lenteles, kurios parspėjo, jog užrašai ant tarybinių paminklų neatitinka istorinės tikrovės.

  Rusijos ambasada Lietuvoje komentuodama tokį Biržų rajono valdžios poelgį priminė, kad užrašai ant paminklų rusų ir lietuvių kalbomis skelbia: "Amžina šlovė didvyriams, žvusiems už mūsų Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę". Rusijos ambasados atstovai pavadino lentelių pastatymą bjauriu poelgiu.

  Vėliau  Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius paaiškino, kad Lentelės šalia tarybinių paminklų Biržų rajone atsirado dėl to, kad Lietuvoje yra draudžiama TSRS simbolika, penkiakamė žvaigždė, pjautuvas ir kūjis, kurie pavaizdoti ant paminklų.

  Dar šia tema

  Estija papasakos Ukrainai, kaip perkelti paminklus tarybiniams kariams
  Lenkijoje planuojama nugriauti apie 500 sovietų laikų paminklų
  Vandalai išniekino paminklą kariams-išvaduotojams Vienoje
  Tegai:
  sovietų karių kapai, paminklas, Latvija

  Svarbiausios temos