23:25 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  JAV viza, archyvinė nuotrauka

  Rusijos gyventojai JAV vizoms gauti vyksta į Baltijos šalis

  © Depositphotos
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  89 0 0

  Kai daugelyje JAV ambasadų Rusijos miestuose buvo sustabdytas dokumentų vizoms į Ameriką priėmimas, šalies piliečiai rado išeitį – gauti vizą kitose valstybėse

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Rusijos piliečiai vis dažniau kreipiasi dėl JAV vizos į JAV ambasadas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, praneša "Novaja gazeta".

  Pagal JAV valstybės departamento taisykles kiekvienas žmogus, teisėtai esantis kitoje šalyje, gali kreiptis dėl JAV vizos gavimo į jam patogią ambasadą.

  Rugpjūčio pabaigoje JAV konsulatai Maskvoje, Sankt Peterburge, Jekaterinburge ir Vladivostoke sustabdė vizų išdavimą. Nuo rugsėjo 1 dienos dokumentų priėmimas buvo atnaujintas tik Maskvoje. Tuo pačiu metu paraiškų peržiūros laikotarpis sudaro 85 dienas.

  Norėdami paspartinti JAV Visitor Visa (B1 kategorijos viza — verslas, B2 kategorijos — turizmas) gavimo procesą Rusijos piliečiai važiuoja į Baltijos šalis, kur vizą galima gauti per vieną ar dvi dienas. JAV ambasados Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pažymi paraiškų skaičiaus padidėjimą iš Rusijos gyventojų, o vietinės kelionių agentūros pradėjo formuoti specialius turus žmonėms, atvykusiems vizoms gauti.

  Šis variantas turi ir trūkumų. Rusijos gyventojams reikia turėti galiojantį Šengeno vizą, kad jie galėtų atvykti į pokalbį. Taip pat vizos gavimo šalyje jie privalo turėti kontaktinį adresą, į kurį bus išsiųsti dokumentai, arba asmeniškai laukti sprendimo. Konsulinis mokestis sudaro 160 dolerių, atsisakymo atveju jis negrąžinamas.

  Vilniuje, kaip ir kituose Baltijos miestuose, taip pat pažymėtas paraiškų skaičiaus didėjimas iš Rusijos piliečių. Pasak vietinės kelionių agentūros "Bianca & Franca Tours" įkūrėjos Anos Antonovos, dabar jie turi vizos gavimui savaitgalio kelionės pasiūlymą su ekskursijomis po miestą, o taip pat ekskursijomis į Kauną ir Trakus.

  Antonova pažymi, kad pareiškėjų srauto augimo atveju JAV ambasados ​nespės išduoti vizas per vieną ar dvi dienas, todėl kelionių agentūra jau rengia dar vieną paslaugų paketą — savaitės kelionė su poilsiu vietiniame Druskininkų kurorte.

  Dar šia tema

  Lietuvos vizos bus išduodamos ilgiau
  Į Baltarusiją — be vizos
  Eurokomisija: už atvykimą į Šengeno valstybes reikės sumokėti 5 eurus
  Tegai:
  viza, JAV ambasada Rusijoje, Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos