03:34 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (181)
  91

  Estijos gynybos ministerijos vadovas Juri Luikas atidarė naujas kareivines kariniame Tapos miestelyje Ginkluotosioms pajėgoms ir NATO kariams — komplekso statyba kainavo Estijos mokesčių mokėtojams 43 milijonus eurų

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Kompleksas susideda iš 20 pastatų ir statinių, tarp kurių yra trys kareivinės (kurių kiekvienoje yra 300 miegamųjų vietų ir 30 darbo vietų), 5,5 tūkstančių kvadratinių metrų ploto valgykla, mokymo patalpos ir pagalbiniai pastatai. Bendras komplekso plotas — 38 tūkstančiai kvadratinių metrų, praneša Sputnik Estija.

  Naikintuvai F-16, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Ковалев

  Kaip naujų kareivinių atidarymo metu pažymėjo gynybos ministras Jüri Luikas, šio komplekso statyba parodė, kad Estija gali greitai ir veiksmingai užtikrinti NATO sąjungininko pajėgų priėmimą. "Kiek daugiau nei metai praėjo nuo NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Varšuvoje sprendimo dėl Aljanso karinių kontingentų dislokacijos Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Kaip parodė ši diena, Estija sugebėjo greitai priimti atinkamus sprendimus ir sukurti būtiną infrastruktūrą sąjungininkams ir mūsų padaliniams", — pateikiami ministro žodžiai išplatintame pranešime spaudai.

  Po šalies įstojimo į NATO 2004 metų balandžio mėnesį buvo pilnai iškonservuoti ir atnaujinti Emaris oro uostas, Centrinis poligonas ir karinis Tapa miestelis. Šiuo metu Tapa įkurdinti be Estijos gynybos pajėgų dalinių padaliniai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir JAV.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Dar šia tema

  Lietuva aplenkė Latviją ir Estiją pagal valstybės stabilumo lygį
  Rusija apie diplomatų išsiuntimą iš Estijos: naujas nedraugiškas veiksmas
  Rusija atsako Estijai išsiūsdama du diplomatus
  Tegai:
  kareivinės, kariai, NATO, Juri Luikas, Estija

  Svarbiausios temos