08:58 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Protesto akcija, arhyvinė nuotrauka

  Taline vyks "Rail Baltic" priešininkų mitingas

  © Sputnik / Вадим Анцупов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (36)
  40 0 0

  Antradienį, lapkričio 7 dieną, Estijos laisvoji partija prie nacionalinio parlamento organizuoja projekto "Rail Baltic" mitingą

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Akcijos metu protestuotojai reikalaus iš valdžios skaidraus ir sąžiningo pasirengimo ambicingam projektui įgyvendinti. Pasak partijos lyderio Artūro Talviko, vartvedyba "Rail Baltic" atžvilgiu nebuvo vykdoma pakankamai atvirai. Pavyzdžiui, Vyriausybė taip ir neatskleidė analizės apie projekto atsipirkimą ataskaitą, praneša Sputnik Estija su nuoroda į partijos spaudos tarnybą.

  Mitingas prasidės prie Riigikogu sienų antradienį, lapkričio 7 dieną, 13:00. Po to protestuotojai judės link Ekonomikos ir komunikacijų ministerijos pastato, kur susipažins su "Rail Baltic" projekto dokumentais.

  Milijono vertės projektas

  Liepos pabaigoje Europos Komisija priėmė oficialų sprendimą skirti 110,5 milijonų eurų kitam "Rail Baltic" geležinkelio statybos etapui, o ne 313,3 milijonų eurų, kurių prašė trys Baltijos valstybės. Iš šios sumos 98,4 milijonų gaus Lietuva, apie septynis milijonus — Latvija, o 5,2 milijonus — Estija.

  "Rail Baltica" — svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projekte dalyvauja penkios Europos Sąjungos šalys: Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir netiesiogiai Suomija. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Nutiesus 700 kilometrų "Rail Baltica" geležinkelį nuo Kauno iki Talino, kelionė šiuo maršrutu užtruks 3 valandas 24 minutes, o nuo Rygos iki Vilniaus — vos 2 valandas 01 minutę.

  Remiantis ekonomine analize, pateikta balandžio 24 diena "Rail Baltic Global Forum 2017" Rygoje metu, bendra suma, reikalinga projekto įgyvendinimui siekia 5,8 milijardus eurų.

  Nuo pat pradžių plataus užmojo geležinkelio magistralė sulaukė didelio visuomenės dėmesio, žmonės pasidalino į dvi stovyklas. Kritikai abejoja projekto ekonominiu pagrįstumu, o šalininkai prognozuoja keleivių ir krovinių srautų augimą.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (36)

  Dar šia tema

  Žemė "Rail Baltica" projektui bus išperkama įvertinus visą turtą
  Kas laukia ūkininkų "Rail Baltica" statybų metu
  Baltijos šalys įgyvendins projektą "Rail Baltica"
  Sprendimus dėl "Rail Baltica" Baltijos šalys turi priimti kartu
  Tegai:
  protesto akcija, Rail Baltica, Talinas

  Svarbiausios temos