03:37 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga pavadino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pasaulinio lygio asmenybe, kurią reikia vertinti labai rimtai

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga interviu žurnalui "Mājas Viesis" pasakojo apie savo įspūdžius nuo susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Vykė-Freiberga pavadino jį žmogumi chameleonu, labai talentinga ir reikšminga pasaulinio lygio asmenybe, praneša Sputnik Latvija.

  "Taip, tai žmogaus chameleonas, bet labai talentingas, specialiai apmokytas ieškoti silpnų kitų politikų vietų. Mano manymu tai daro jį labai reikšmingu pasaulio lygio personažu, su kuriuo reikia būti akylam. Jis nori, kad jį žiūrėtų rimtai. Ir man atrodo, kad jis yra teisus — į jį reikia žiūrėti rimtai", — sakė Vykė-Freiberga.

  Anksčiau Latvijos prezidentė jau pasakojo apie savo bendravimą su Rusijos lyderiu. 2014 metais interviu žurnalui "Klubs" ji sakė, kad Putinas bandė pasiekti savo naudojamą "bauginimo taktiką". Be to, buvusi Latvijos vadovė papasakojo, kaip ji ryžtingai atsakė Vladimirui Putinui, kas jos "tėvynaičiai geriau su savo latviškais pasais važinės į Paryžių ir Londoną, o ne į Sibirą gyvulių vagonuose".

  Tačiau visiškai kitokią susitikimo versiją pristatė gerai žinomas Latvijos žurnalistas Lato Lapsa, kuris 2010 metais išleido knygą "Vairos virtuvė, arba Valdžios žaidimai".

  "Mažai kas prisimena, kad Vykė-Freiberga savo prezidentavimo pradžioje Austrijoje susitiko su tuometiniu Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Šuo susitikimo protokolas pas mus iki šiol įslaptintas, bet aš turėjau galimybę susipažinti su šiuo protokolu. Tiesa, iš dalies. Galiu pasakyti, kad tokio politinio pėrimo, kurį gavo Vykė-Freiberga iš pono Putino, mes dar nežinojome. Tai buvo tokia gėdos valanda Latvijai, kad net sunku įsivaizduoti", — sakė Lapsa.

  Grybauskaitės prisiminimai

  Nesenai Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad per pirmąjį susitikimą su Putinu dar 2010-aisiais gavo "sąrašą reikalavimų, ką Lietuva privalo padaryti: nestatyti atominės, būtinai bendradarbiauti su jais ir taip toliau".

  Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas paneigė Grybauskaitės pareiškimą apie tai, kad Vladimiras Putinas 2010 metais tariamai pateikė jai reikalavimų sąrašą.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad "tokio pobūdžio provokaciniai teiginiai, neturintys nieko bendro su realiais faktais, nedaro garbės Lietuvos vadovybei". "Negalima savęs išaukštinti naudojant akivaizdžią klastotę", — pabrėžė URM.

  Dar šia tema

  Žurnalo "The Economist" viršelyje pavaizduotas Putinas caro vaidmenyje
  Putinas apie Sputnik ir RT darbą: lenkiu galvą
  Putinas švenčia 65-ąjį jubiliejų
  Kaip atostogauja Rusijos prezidentas Putinas
  Tegai:
  Vaira Vykė-Freiberga, Vladimiras Putinas, Dalia Grybauskaitė, Latvija

  Svarbiausios temos