23:22 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, archyvinė nuotrauka

  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse

  © AP Photo/ Mindaugas Kulbis
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  3211

  Estijos prezidentės teigimu, NATO reikia parengti sąveikos schemą, kuri leis prireikus perkelti papildomas pajėgas į Baltijos jūros regioną

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad artėjančiame NATO viršūnių susitikime būtina išspręsti karinio kontingento didinimo Baltijos regione klausimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos vadovės kanceliariją.

  Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Алексей Витвицкий

  Kaljulaid pasakė apie tai susitikime su Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Danijos ambasadoriais prie NATO. Jie atvyko į Estiją pirmadienį, siekdami aptarti Aljanso vaidmenį, stiprinant Baltijos regiono saugumą, ir NATO viršūnių susitikimo, kuris planuojamas 2018-aisiais, darbotvarkę.

  Pasak Estijos prezidentės, Šiaurės Atlanto aljansui reikia parengti sąveikos schemą, kuri leis prireikus perkelti papildomas pajėgas į Baltijos jūros regioną ir didinti sąjugininkų pajėgas jūroje ir ore. Kaljulaid teigia, kad nuolatinio NATO bataliono buvimas Estijoje rodo Aljanso vienybę ir pasirengimą apginti visą jo teritoriją.

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. 2016 metais Varšuvoje vykusio ES viršūnių susitikime buvo priimtas sprendimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti tarptautinius NATO batalionus. 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Dar šia tema

  Lenkija rengiasi priimti naująjį NATO vadovavimo centrą
  KAM vadovas: NATO turi atremti visų tipų grėsmes
  Karoblis su NATO gynybos ministrais aptars Aljanso atgrasymo priemones
  Dauguma suomių priešinasi narystei NATO
  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, NATO, Kersti Kaljulaid, Estija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos