09:19 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Latvijos gynybos ministerija planuoja sudaryti specialiųjų operacijų valdybą, į kurią bus įtraukti dabar veikiantys padaliniai ir keli nauji

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik.  Latvijos nacionalinėse ginkluotose pajėgose (NGP) atlikti struktūriniai pokyčiai, siekiant įsteigti specialiųjų operacijų ir slaptų specialiųjų būrių valdybą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Latvijos NGP vadą Leonidą Kalninį.

  Pasak Kalninio, kariuomenės struktūra, kuri egzistavo iki šiol, yra pasenusi ir nebegalėjo palaikyti šalies kovinį pajėgumą tinkamu būdu.

  Kaip pažymėjo Kalninis, specialiųjų operacijų padaliniai yra vienas iš pagrindinių gynybos pajėgumų užtikrinimo grandžių. Šiuo metu kariuomenėje yra vienas toks padalinys, kuriam vadovauja Juris Ušackis.

  Dabar Gynybos ministerija planuoja sukurti specialiųjų operacijų valdybą, į kurią bus įtraukti Ušackio specialiųjų pajėgų padalinys ir keletą naujų padalinių. Vienu iš jų taps specialiųjų pajėgų "Zemessardze" (pašauktiniai) padalinys, susidedantis iš savanorių. Dauguma naujų padalinių bus suformuoti iš specialiųjų pajėgų karių.

  Panašus specialusis padalinys, vadinamas  "Vanagas", egzistavo nuo 1991 iki 2003 metų ir buvo NGP specialiųjų pajėgų dalis. Naujas būrys gali gauti tą patį pavadinimą. Galutinį sprendimą karo pareigūnai priims kitais metais.

  Kalninis tikisi, kad nauja valdyba vystysis labai greitai ir parodys savo pasirengimą iki 2018 metų pabaigos.

  Dar šia tema

  Latvijoje išsigando Rusijos 200 rublių kupiūros
  JAV sraigtasparniai "Black HawkAP" atvyko į Latviją
  Šiaulių regione kariai savanoriai treniruosis su Latvijos, JAV ir Danijos kariais
  Latvis pasipiktino NATO pratybomis po savo namų langais
  Tegai:
  specialiosios pajėgos, Latvijos gynybos ministerija, Latvija

  Svarbiausios temos