05:10 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Organizacija "Miestas žmonėms" simboliškai pasveikino Rygos dūmą — aktyvistai papuošė Kalėdų eglutę vienoje iš daugybės duobių kelyje šalia parlamento pastato

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Judėjimo "Miestas žmonėms" atstovai trečiadienį, gruodžio 6 dieną, bandė pastatyti Kalėdų eglutę vienoje iš duobių kelyje, tačiau įsikišo policija.

  Savo akciją aktyvistai pavadino "Simbolinis sveikinimas Rygos dūmai".

  "Šiandien vakare Rygos vicemeras Andris Ameriks Rotušės aikštėje iškilmingai uždegė eglutę ir atidarė festivalį "Kalėdinių eglučių kelias". Šalia, beveik priešais Dūmą įvyko alternatyvus renginys Riga Tactical Urbanists, kurio metu į duobę, kurios Dūma nesugeba užtaisyti jau daugelį metų, buvo pastatyta papuošta eglutė", — pranešė akcijos organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Akcijos dalyviai kūrybingai veikė: visiems norintiems prisijungti prie renginio, jie siūlė karštos arbatos, vaišino saldumynais, taip pat siūlė nusifotografuoti šalia žaliaskarės.

  Panaši akcija judėjimas "Miestas žmonėms" rengiama ne pirmą kartą. Šių metų pavasarį toje pačioje vietoje į duobes kelyje organizacija pasiūlė aktyviems Rygos gyventojams pasodinti tulpių.

  Tačiau nei tulpės, nei  Kalėdų eglė neprigijo šioje duobėje. Kaip Facebook parašė vienas iš judėjimo dalyvių, tą pačią vakarą aktyvistai turėjo pašalinti eglę, nes policijos pareigūnai grasino jiems bauda už chuliganizmą. Budintis Rygos dūmos pastate darbuotojas pareiškė, kad jam jau nusibodo stebėti šį renginį per vaizdo stebėjimo kameras.

  Aktyvistai nepakeitė alternatyviojo medžio ir nenukreipė jo į kitą kelio duobę, tačiau Rygoje yra pakankamai gera. Judėjimas "Miestas žmonėms" skirtas visiems Rygos gyventojams, kurie nori daugiau gryno oro, saugumo gatvėse ir greitai bei lengvai iš taško A pasiekti tašką B.

  Dar šia tema

  Latvijos policininką nubaudė už Rusijos vėliavą asmeniniame automobilyje
  Latvijoje išsigando Rusijos 200 rublių kupiūros
  Tegai:
  Kalėdų eglutė, duobės, akcija, Kalėdos, "Miestas žmonėms", Ryga

  Svarbiausios temos