05:23 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Estijos įskaitoje esantys karo prievolininkai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Daugiau nei 20% Estijos rezervistų neatvyko į pratybas "Okas 2017"

  © Photo: IT-tugi Riigikantselei (Riigikantselei)
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  2920

  Nepaisant Ministro pirmininko pareiškimo, kad dalyvavimas kariniuose mokymuose yra patriotizmo pavyzdys, 145 iš 669 įskaitoje esančių karo prievolininkų, kurie gavo šaukimą, neatvyko į neeilines pratybas

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Į neatidėliotinas karines pratybas "Okas 2017" atvyko 524 žmonės, tai yra 21,7% mažiau nei buvo numatyta, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos gynybos pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnybą.

  Pranešama, kad Gynybos pajėgos išsiaiškins, kokios priežastys neleido visiems pašauktiems rezervistams atvykti į pratybas, po to bus nuspręsta, ar taikyti jiems  sankcijas ir kokia forma.

  Gruodžio 6 dienos ryte Estijos vyriausybė jau antrą kartą patikrino savo kovinę parengtį, surengdama papildomus Gynybos pajėgų mokomasias pratybas. 669 rezervistai gavo šaukimus. Atvykti į dislokacijos vietą jie turėjo per labai trumpą laikotarpį.

  Pagrindinis "Okas 2017" pratybų tikslas — patikrinti šaukimo sistemą visoje subordinacijos ir logistikos linijoje, pradedant nuo Estijos vyriausybės sprendimo priėmimu ir baigiant rezervistų susirinkimu.

  Šeštadienį pratybose apsilankė Respublikos prezidente Kersti Kaljulaid ir Ministras pirmininkas Jūris Ratas.

  Gynybos pajėgų vadas generolas Riho Terras pareiškė, kad pratybos parodė rezervistų norą ir sugebėjimą apginti šalį. Jis pabrėžė, kad jau kitą dieną po atvykimo į susirinkimo vietą susiformavęs batalionas buvo pasirengęs iš karto pradėti mokytis.

  "Ir, kas svarbiausia — padalinys buvo kovos parengties būklėje". Rezervistai nusipelno nuoširdaus dėkingumo", — pabrėžė Terras, apibendrindamas neatidėliotinų pratybų rezultatus.

  Pagal Valstybės gynimo įstatymą Estijos vyriausybė turi galimybę skelbti papildomas pratybas. Tai leidžia patikrinti rezervinių padalinių sugebėjimą per trumpą laiką pasiekti kovos parengties būseną be įprasto informavimo.

  Dar šia tema

  Prancūzijos kariai palieka Estiją ir iškeliauja į Lietuvą
  Baltijos šalys rengia vaikus-partizanus: maskuotė ir krosai su AK-47 maketais
  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
  Tegai:
  rezervistai, karinės pratybos, Estija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos