11:46 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Gruodžio 14 dieną vyksiantis maršas taps ketvirtu Latvijos visuomenės pareiškimu prieš visišką vidurinių mokyklų perėjimą prie mokymo latvių kalba iki 2020 metų

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Rusų mokyklų Latvijoje gynėjai ketina surengti dar vieną didžiulę protesto akciją Rygoje gruodžio 14 dieną, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusų mokyklų gynimo štabą.

  "Rusų mokyklos Rygoje kaip socialinis ir istorinis reiškinys vyresnis  už Latviją kaip valstybę 130 metų. Rusų mokykla — tai  didis kultūrinis institutas, kurio buvimas nulėmė mūsų istoriją. Rusų kalba Latvijos mokyklose skambėjo ir skambės visada", — sakė Štabo narys, filologas Aleksandras Filej.

  Rusijos 200 rublių nominalo kupiūra, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Куденко

  Filejo teigimu, taiki protesto akcija — tai vienas iš teisėtų būdų įtakoti valdžios institucijas, tokias akcijos palankiai vertinamos aukščiausio šalies įstatymo.

  Po to, kai Latvijos švietimo ministras Karlis Šadurskis paskelbė apie reformą švietimo srityje, numatančią visišką vidurinių mokyklų perėjimą į mokymą latvių kalba iki 2020 metų, visuomenė susijaudino.

  Gruodžio 14 dieną vyksiantis protesto maršas taps ketvirta akcija, skirta mokymo rusų kalba gynimui. Spalio mėnesį buvo surengtas mitingas Rygoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos pastato, o lapkričio 16 dieną Latvijos sostinėje įvyko maršas  su šūkiu "Šviesa prieš tamsą". Be to, Europos Parlamento deputatai Tatjana Ždanok ir Andrejus Mamykinas surengė mitingą Briuselyje priešais ES Tarybos rezidenciją.

  Latvijoje latvių kalba yra vienintelė valstybinė kalba, nepaisant to, kad beveik pusė gyventojų kalba rusiškai. Tautinių mažumų mokyklos savo gimtąja kalba dabar gali dėstyti 40% bendrų dalykų. Švietimo ministerijos reforma įpareigos juos pereiti į mokymą tik latvių kalba.

  Dar šia tema

  Latvijoje sulaikyti Rusijos piliečiai — airsoft turnyro organizatoriai
  Baltijos šalys rengia vaikus-partizanus: maskuotė ir krosai su AK-47 maketais
  Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
  Tegai:
  rusų mokykla, protesto akcija, rusų kalba

  Svarbiausios temos