05:40 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis laiko gera idėja tautinių mažumų atstovams paprastose mokyklose rengti papildomus užsiėmimus jų gimtąja kalba, tačiau, jo nuomone, mokiniai neturi ignoruoti mokymo latvių kaba

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis iš esmės palaikė Rygos Dūmos iniciatyvą rengti tautinių mažumų atstovams, daugiausia rusakalbiams, papildomas pamokas mokyklose jų gimtąja kalba, praneša RIA Novosti.

  Premjeras pabrėžė, kad tuo pačiu metu moksleiviai neturėtų ignoruoti mokymo latvių kalba.

  Anksčiau švietimo ministras Karlis Šadurskis pareiškė, kad 2020 metais visos vidurinės mokyklos pereis prie mokymo latvių kalbą, tačiau tautinių mažumų mokyklose bus išsaugota galimybė mokytis gimtosios kalbos, taip pat literatūros ir dalykų, susijusių su istorija ir kultūra savo gimtąja kalba.

  Rygos savivaldybė pareiškė, kad ketina finansuoti papildomas pamokas gimtąja kalba mokiniams — tautinių mažumų atstovams bendrojo lavinimo mokyklose.

  "Jei iš tikrųjų papildomų pamokų metu bus kartojama tas pats, kas ir rytinėje pamokoje, man sunku įvertinti tokią iniciatyvą kaip gerai apgalvotą", — interviu televizijos kanalui LNT sakė Kučinskis.

  Tuo pačiu metu ministras pirmininkas laiko gera idėja, jei vaikams bus rengiamos konsultacijos su papildoma medžiaga jų gimtąja kalba, kad jie giliau įsisavintų konkretų dalyką.

  Latvijoje latvių kalba yra vienintelė valstybinė kalba, nepaisant to, kad beveik pusė gyventojų kalba rusiškai. Tautinių mažumų mokyklos savo gimtąja kalba dabar gali dėstyti 40% bendrų dalykų.

  Dar šia tema

  Ne namuose ir ne svečiuose: kaip Lietuvoje gyvena migrantai
  Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
  Tegai:
  tautinės mažumos, mokyklos, rusų kalba, Maris Kučinskis

  Svarbiausios temos