23:00 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas gali susitikti su Baltijos šalių prezidentais 2018-aisiais

  © AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  83 0 0

  Baltijos šalių diplomatai planuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų susitikimą su JAV vadovu Donaldu Trampu, tačiau galutinį sprendimą priims Vašingtonas

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Diplomatai rengia Baltijos šalių prezidentų susitikimą su Amerikos lyderiu Donaldu Trampu, kuris gali vykti 2018-aisiais Lietuvai, Latvijai ir Estijai minint nepriklausomybės 100-asias metines, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas ERR su nuoroda į Estijos parlamento užsienio reikalų komisijos pirmininko Marko Mihkelsono komentarą.

  Pasak Mihkelsono, iki šiol Baltųjų Rūmų savininkas išliko paslaptingas ne tik potencialiems priešams, bet ir savo artimiausiams sąjungininkams. Ir štai dabar, pažymi parlamentaras, Estijos prezidentė Kersti Kaljulaidas turės galimybę asmeniškai kalbėti su Trampu jo užsienio politikos tema.

  Komentuoti planuojamą Trampo susitikimą su Baltijos valstybių prezidentais Mihkelsonas atsisakė. Kur ir kada tai įvyks, visų pirma, nuspręs Vašingtonas.

  Respublikonui Donaldui Trumpui tapus JAV prezidentu, Baltijos šalys reiškė susirūpinimą dėl jo požiūrio į NATO. Trampas rinkimų kampanijos metu teigė, kad NATO, sukurta prieš 60 metų kaip opozicija TSRS, "nuo to laiko nepasikeitė", jo manymu, aljansas yra "praeities reliktas" ir deramai nekovoja su terorizmu. Be to, Trampas kritikavo NATO sąjungininkus, sakydamas, kad jie neapmoka aljanso išlaidas vienu lygiu su JAV. "Mes mokame pernelyg daug, ir visi mus apgaudinėja. Dvidešimt aštuonios šalys mus apgaudinėja", — sakė politikas.

  Vėliau Trampas pareiškė, kad NATO pakeitė savo požiūrį į kovą su terorizmu po jo kritikos, todėl jis ketina "glaudžiai bendradarbiauti su kariniu aljansu".

  Vasario viduryje Miuncheno saugumo konferencijos metu Baltijos valstybių prezidentai susitiko su JAV viceprezidentu Miku Pensu. Susitikimo tema buvo, visų pirma, JAV ir Baltijos valstybių bendradarbiavimas saugumo srityje. Pensas išreiškė pasitenkinimą, kad Estija skiria gynybai 2% BVP, o Lietuva ir Latvija pasieks šį lygį 2018 metais.

  Dar šia tema

  Kodėl Baltijos valstybės pasirengusios būti "JAV ginklanešiu"
  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
  Lietuvos ir Estijos prezidentės sutaria: Rusija ― grėsmė Europos saugumui
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Baltijos šalys, Vašingtonas, Estija, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos