02:04 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Lipdukas su figūromis (Latvijos ir Rusijos vėliavų spalvų), archyvinė nuotrauka

  Latviai atsisakė pranešinėti apie rusakalbius

  © Sputnik /
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  8230

  Latvijos valdžios institucijos nusprendė įtraukti vietos bendruomenes į rusiškai kalbančių asmenų sekimą ir įskundimą, tačiau norinčiųjų tai daryti pasirodė nedaug, tik 35 žmonės gavo pažymėjimus su cinišku terminu "visuomenės padėjėjas"

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Savo interviu Regioninių problemų instituto generalinis direktorius, politologijos mokslų kandidatas Dmitrijus Žuravliovas teigė, kad visos Baltijos tautos visada turėjo sveiką protą, praneša Sputnik Latvija.

  "Deja, ne visada šias savybes pavyksta išsaugoti propagandai spaudžiant. Tačiau latviams tai pavyko. Svarbiausia yra net ne tai. Svarbiausia, kad žmonės, gyvenantys įprastą gyvenimą, nenori laikytis vyriausybės ar ko nors iš elito karinių ir politinių pozicijų ir bartis su savo kaimynais, taikyti totalią kontrolę. Jie nori paprastai gyventi, ir tai normalu", — sakė Žuravliovas.

  Pirmuosius "visuomenės padėjėjų", kurie tikrins, kaip įgyvendinamas įstatymas dėl valstybinės kalbos, pažymėjimus  įteikė Latvijos teisingumo ministras Dzintars Rasnačs. Juos gavo tik 35 žmonės.

  Latvijos "kalbos inspektoriai" turi stebėti, ar nepažeidžiamas valstybinės kalbos naudojimas viešosiose vietose. Jei nustatomi pažeidimai, tie asmenys privalo pranešti apie tai atsakingiems Valstybės kalbos centro pareigūnams.

  Aktyviausi visuomeninio judėjimo pradininkai turėjo vykti į reidus po gatves, parduotuves ir netgi Latvijos miestų biurus. Bendras "visuomeninės padėjėjų" skaičius turėjo pasiekti šimtą.

  Dar šia tema

  Rygoje vyko mitingas, ginant rusų mokyklas Latvijoje
  Latvijoje sulaikyti Rusijos piliečiai — airsoft turnyro organizatoriai
  Latvijoje išsigando Rusijos 200 rublių kupiūros
  Neonacizmo klestėjimas Baltijos šalyse
  Tegai:
  įskundimas, rusų kalba
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos