11:46 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  AirBaltic, archyvinė nuotrauka

  RF gali areštuoti "airBaltic" lėktuvus, jei nebus sumokėta 20 mln eurų

  © Sputnik / Оксана Джадан
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  63 0 0

  Aviakompanija "airBaltic" buvo "Investbank" kredito bendrovės "Baltijas aviаcijas sistеmas"garantas, kredito įsipareigojimus kompanija nustojo vykdyti praėjus šešiems mėnesiams, Rusijos teismas išieškojo įsiskolinimo sumą, tačiau iki šiol sprendimas neįvykdytas

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Rusija lapkritį išsiuntė Latvijai prašymą dėl teisinės pagalbos — išieškoti daugiau nei 20 milijonų eurų iš nacionalinės aviakompanijos "airBaltic" pagal jau bankrutavusio "Investbank" ieškinį, praneša Sputnik Latvija.

  Pasak Rusijos žiniasklaidos, bankas 2011 metų pavasarį sudarė su bendrove Baltijas aviаcijas sistеmas (BAS) —  tuo metu buvo aviakompanijos "airBaltic" akcininke — kredito sutartys 2,1 milijonų eurų ir 9,9 milijonų eurų sumai. "AirBaltic" aviakompanija buvo garantas pagal sutartis, kur BAS kiekvieną mėnesį turėjo mokėti palūkanas, tačiau 2011 lapkričio mėnesį skolininkas nustojo vykdyti kredito įsipareigojimus.

  "Investbank" padavė ieškinį dėl skolų išieškojimo iš BAS ir Latvijos aviakompanijos, kurį teismas patenkino, nutaręs išieškoti iš kiekvieno atsakovo po 13,5 milijonų eurų. Pats "Investbank" 2013-ųjų kovą buvo pripažintas bankrotu.

  "AirBaltic" advokatai teisme pareiškė, kad laidavimo sutartys nebuvo sudarytos, jei jos ir buvo sudarytos, tai jas pasirašę asmenys viršijo įgaliojimus. Banko atstovai nesutiko su šiais argumentais, pavadinę juos nepagrįstais. 2013 metų balandį "airBaltic" pateikė ieškinį "Investbank" dėl laidavimo sutarčių pripažinimo negaliojinčiais. Tačiau teismas jį atmetė, nurodydamas, kad ieškovo kreipimosi į teismą metu pasibaigė ieškinio senaties terminas.

  2014 gegužę Rusijos Federacijos Aukščiausiasis arbitražo teismas atmetė "airBaltic" pareiškimą, kuriame ji prašė peržiūrėti bylą dėl ieškinio "Investbank" nepatenkinimo dėl laidavimo sutarčių pagal kreditus, išduotus bendrovei Baltijas aviаcijas sistеmas (BAS), pripažinimo negaliojinčiais.

  Šiuo metu teismo nuosprendžių dėl kredito skolų išmokėjimo "airBaltic" neįvykdė, o Rusijos teisingumo ministerija kreipėsi į Latviją prašydama pripažinti ir vykdyti nuosprendžius Baltijos šalies teritorijoje. Latvijos teisingumo ministerija padarė užklausą kolegoms iš Rusijos dėl papildomos informacijos, reikalingos įvykdyti prašymą dėl teisinės pagalbos.

  Jei šie nuosprendžiai nebus pripažinti Rusija gali pabandyti susigrąžinti skolą kitais metodais, pavyzdžiui, areštavus "airBaltic" turtą.

  "AirBaltic" 2016-ųjų ataskaitoje teigiama, kad aviakompanija dalyvauja keturiose teisenose, iš kurių viena yra susijusi su "Investbank", kuris 2012-ųjų kovą pradėjo tris civilines bylas prieš BAS ir "airBaltic" kaip bendraatsakovą, reikalaudamas grąžinti BAS išduotą 18,4 milijonų eurų kreditą, palūkanas ir delspinigius. Rusijos teismas dviem atvejais priėmė nusprendį "Investbank" naudai. Šių reikalavimų sumos yra 2,35 ir 11,16 milijonų eurų. "AirBaltic" tęsia teisminį procesą dėl likusių "Investbank" reikalaujamų sumų, sakoma bendrovės pranešime.

  Dar šia tema

  "airBaltic" pervežė rekordinį keleivių skaičių iš Lietuvos ir Estijos
  Nauja kryptis: "airBaltic" pradėjo skrydžius iš Vilniaus į Miuncheną
  Naujasis "airBaltic" orlaivis puošia žurnalo viršelį
  URM: Lietuvos piliečiai dėl "AirBaltic" incidento nenukentėjo
  "AirBaltic" lėktuvas Šeremetjevo oro uoste išvažiavo už kilimo tako ribų
  Tegai:
  teismas, airBaltic, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos