11:46 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  Talinas, archyvinė nuotrauka

  Estija padidino išlaidas valstybės propagandai daugiau nei dešimt kartų

  © Flickr/ Tatyana A.
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Oficialus Talinas atrimiausiais metais pasiruošęs išleisti daugiau nei tris milijonus eurų, kad gautų "platesnį vaizdą apie užsienio šalių, susidomėjusių Estija, media kanalus"

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Estijos Valstybinės kanceliarijos išlaidos Strateginės komunikacijos skyriui šiais metais padidės nuo 60 tūkstančių iki 800 tūkstančių eurų, praneša Sputnik Estija.

  Programa, kuriai valstybė planuoja išleisti 3,3 milijonų eurų, numatyta iki 2021 metų, prie jau dirbančių Valstybės kanceliarijoje dviejų specialistų prisijungs dar aštuoni strateginės komunikacijos ekspertai.

  Planuojama, kad kiekvienas specialistas spręs savo užduotis, taip pat atsiras galimybė vykdyti stebėseną, pateikti kontrargumentus ir įveikti informacijos krizes.

  Projekto vadovas Martin Jaško įsitikinęs, kad "iš tikrųjų visa ši veikla susijusi su Estijos saugumu", nepaisant to, kad žinyba yra vadinama vyriausybės propagandos departamentu.

  "Šiuo metu strateginė komunikacija Estijoje daugiausia yra reakcingo pobūdžio: jei atsiranda Estijai "kenksminga" informacija, geriausiu atveju ją tiesiog spėja laiku pamatyti. Su skyriaus biudžeto padidinumu 13 kartų jo tikslais taps prevenciniai veiksmai, skirti perspėti dėl  "kenksmingos informacijos", — sakė jis.

  Pasak Jaško, viena iš naujų skyriaus užduočių bus "platesnio vaizdo gavimas apie užsienio šalių, susidomėjusių Estija, media kanalus". Tam atsiras "kontaktinis Estija suinteresuotų užsienio žurnalistų ir analitinių centrų atstovų tinklas". Tačiau bet koks abejotinas ar neigiamas požiūris į Estiją gali sugadinti šią sąjungą, pabrėžė jis.

  Dar šia tema

  Baisus kinas: Rusijos filmus Lietuvoje tikrins dėl propagandos pavojaus
  Landsbergis pavadino tautiečius "propagandos banditais"
  Lietuviški ledai skatina "sovietų propagandą"
  "Politico": "Rusijos propaganda" naikina JAV armiją
  Seimo narys: rusiškos programos propaguoja sovietinį gyvenimo būdą
  Tegai:
  propaganda, žiniasklaida, Estija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos