11:16 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Tarptautinės organizacijos "Eurazijos verslo sąjunga" strategija numato darbą visose Baltijos šalyse; Latvija ir Rusija jau pasirašė memorandumą dėl prekybos namų įsteigimo

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Rraėjusių metų gruodį Rusijos bei Latvijos verslininkai ir visuomenės veikėjai Rygoje aptarė dvišalio ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas ir priėjo išvadą, kad Latvijos sostinėje reikia atidaryti "Rusijos prekybos namus".

  Tokijus, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Kaip Sputnik Estija pareiškė organizacijos "Eurazijos verslo sąjunga" generalinis direktorius Andrejus Čuchlibas, galima sakyti, kad tokios iniciatyvos, be abejo, kalba apie santykių tarp šalių stiprinimą. "Rusijos prekybos namai" priklausys Latvijos jurisdikcijai, juos palaikys verslininkai ir visuomeninės organizacijos, lobistinės struktūros.

  "Visi sutiko, kad mums reikia prekybos namų,  kurie leis abiem pusėms plėtoti prekybinius santykius", — sakė Čuchlibas.

  Pasak "Eurazijos verslo sąjungos" valdybos pirmininko Edgarso Sedlinšo, memorandumas dėl prekybos namų įsteigimo su dalyviais — tiek iš rusų, tiek iš latvių pusės — jau pasirašytas. "Koncepcija, ar bus pastatytas atskiras pastatas, kvartalas ar nuomojamos komercinės patalpos, vis dar svarstoma", — sakė jis.

  Latvija pasirengusi bendradarbiauti

  Anot Andrejaus Čuchlibo, prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Latvijos 2016 metais sudarė apie penkis milijardus JAV dolerių.

  "Ji yra nusistovėjusi, ir, nors yra tam tikrų svyravimų politinės situacijos fone, nematau jokios priežasties, kad Latvijos valdžios institucijos trukdytų atidaryti Rusijos prekybos namus", — sakė Čuchlibas.

  Be to, jis pabrėžė, jog neseniai Rygos meras Nilas Ušakovas buvo Maskvos Prekybos rūmų biure, kur pasirašė sutartį, skatinančią prekybą tarp šių dviejų šalių, tai reiškia, kad Latvijos valdžios institucijos ketina suartėti ir prekiauti kaip anksčiau. Verta paminėti, kad 2016 metais, palyginant su 2015 metais, apyvarta sumažėjo 30%.

  "Rusijos prekybos namai" Latvijoje padės organizuoti derybas tarp verslininkų iš įvairių šalių, sudaryti sutartis dėl tarptautinių pirkimo ir pardavimo sandorių, o kaip importuotojas veiks Latvijos "Eurazijos verslo sąjunga".

  Prekybos namai Estijoje ir Lietuvoje — tai laiko klausimas

  Pasak Čuchlibo, kol kas nėra patvirtintų planų dėl šios struktūros Estijoje ar Lietuvoje. Tačiau "Eurazijos verslo sąjungos" strategija numato darbą visose Baltijos šalyse.

  Prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Lietuvos 2016 metais sudarė apie tris milijardus JAV dolerių, palyginti su 2015 metais ji sumažėjo 14%.  O tarp Rusijos ir Estijos — 2,6 milijardo JAV dolerių, palyginti su 2015 metais ji sumažėjo 0,31%.

  Sankcijos netrukdo prekybai

  Čuchlibas pabrėžė, kad nors ir veikia sankcijos kai kurioms Rusijos prekėms, tačiau galima prekiauti kitomis neuždraustomis prekėmis.

  Vilkikas pasienyje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Yra didelė prekių grupė, kuria galima prekiauti nepažeidžiant teisės ar tarptautinių aktų.

  "Jei atsirado susitarimas dėl šprotų iš Latvijos importo į Rusiją, mes juo pasinaudosime. Mėsos ir pieno produktais, pavyzdžiui, mes neprekiaujame", — paaiškino Čuchlibas.

  "Eurazijos verslo sąjunga"

  Eurazijos ekonominės erdvės verslininkų sąjunga "Eurazijos verslo sąjunga" buvo įkurta 2014 metų liepą. Tai tarptautinė nekomercinė organizacija.

  Šiandien "Eurazijos verslo sąjunga" egzistuoja kaip savarankiškos nekomercinės organizacijos šiose valstybėse: Italija, Rusija, Latvija, Malaizija, Kinija (Šanchajus, Pekinas), Kirgizija. Jų tikslas — nacionalinių ekonomikų plėtra tarptautinių prekybos ir ekonominių santykių pagalba.

  Dar šia tema

  Prancūzijos finansų ministras pasiūlė RF "manevruoti" atsižvelgiant į sankcijas
  Grybauskaitė pasiruošusi dialogui su Rusija — Lietuva sudeda viltis į ES?
  "Žaislų istorija" — Lietuva prieš "mandagius žmogeliukus"
  Tegai:
  Rusijos prekybos namai, prekyba, "Eurazijos verslo sąjunga", Andrejus Čuchlibas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos