17:39 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Internetinė bankininkystė, archyvinė nuotrauka

  Baltijos šalyse mažiausiai internetine bankininkyste naudojasi lietuviai

  CC0 / pexels
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Tik truputį daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų naudojasi elektroninėmis banko paslaugomis, Latvijoje ir Estijoje internetine bankininkyste naudojasi 61% и 79% gyventojų atitinkamai

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Lietuva atsilieka nuo Latvijos ir Estijos pagal internetinės bankininkystės naudojimą, šia paslauga naudojasi tik 56% lietuvių, praneša Eurostat.

  Statistinės agentūros duomenimis, 2016 metais internetine bankininkyste naudojosi 54% lietuvių. 2017 metų pabaigoje skaičius pakilo iki 56%.

  Labiausiai ši paslauga patinka estams — ja naudojasi 79% šalies piliečių. Latvijoje, palyginti su 2016 metais, internetinės bankininkystės vartotojų skaičius truputį sumažėjo ir pasiekė 61%.

  Lietuvoje pastebėta tėvų dėmesio stoka vaikų finansiniams klausimams šeimoje >>

  Labiausia ši paslauga paplitusi Danijoje, Nyderlanduose, Suomijoje ir Švedijoje — šiose šalyse internetine bankininkyste naudojasi apie 90% gyventojų. Žemiausias rodiklis užfiksuotas Bulgarijoje (5%) ir Rumunijoje (7%).

  Bendrai, Eurostat duomenimis, internetine bankininkyste naudojasi daugiau nei pusė suaugusiųjų europiečių ir jų skaičius kasmet tik auga.

  Dar šia tema

  Skambina policija, sujungia su banku — nauja sukčių veikimo schema
  "Eurostat": Lietuva užima 12 vietą pagal išlaidas švietimui
  Pasirinkusiems pedagogikos profesines studijas — finansinė parama
  Tegai:
  internetinė bankininkystė, Baltijos šalys, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos