18:30 2018 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
  Imtyninkai, archyvinė nuotrauka

  Latvija papasakojo, kaip Rusija "skaido ją iš vidaus"

  © Sputnik / Максим Блинов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  5220

  Pasirodo, Latvijoje Kremlius išlaiko vietos imtynių klubus, kad paruoštų juose kovotojus "Rusijos interesų palaikymui"

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Facebook atsirado publikacija, kurioje teigiama, kad Kremlius neva ruošia kovotojus "Rusijos interesų palaikymui" Latvijoje ir daro tai vietos imtynių klubų pagalba. Sputnik Latvija išsiaiškino nepaprastą sąmokslo teoriją.

  Facebook nacionalistų puslapyje "InfoPasipriešinimas" paskelbtame straipsnyje teigiama, kad 1990-aisiais imtynių klubai "pateko į rusų kriminalinių sluoksnių akiratį". Be to, anot straipsnio autoriaus,  imtynės sukelia žmogui norą valdyti, o "trenerio autoritarinis požiūris į mokinius, leidžia primesti jiems savo požiūrius".

  Taip pat imtynių klubai neva leidžia paslėpti neskaidrius pinigų srautus, o tai, straipsnio autoriaus teigimu, "leidžia Rusijai skaidyti Latviją iš vidaus".

  Be šių teiginių straipsnio autorius ragina atkreipti dėmesį į trenerių paskyras socialniuose tinkluose, tuomet iš karto paaiškės "kas kam simpatizuoja". Straipsnyje pateikiamas buvusio partijos "Sutikimas" Jurijaus Vasiljevo pavyzdys, kuris šiuo metu eina Latvijos kik-tai-bokso akademijos prezidento pareigas. Komentaruose socialiniuose tinkluose jis iškritikavo Maidaną ir palaikė Krymo prijungimą prie Rusijos. Be to, sportininkas neigiamai pasisakė apie homoseksualumo propagandą ir tokiu būdu "parodė savo palankumą Kremliui".

  Vasiljevas įvertino straipsnį kaip "visišką nesąmonę". Anot jo, kikboksu žmonės domisi ne dėl politikos, ir tarptautinėse rungtynėse jie atstovauja Latvijos vėliavai, o ne "Putino portretui". Be to, sportininkas atrado ir kitas faktines straipsnio klaidas.

  "Straipsnį parašė žmogus, kuris blogai išmano, kas vyksta — pradedant sportu ir baigiant politika. Straipsnyje teigiama, kad aš esu "Sutikimo" narys ir einu Seimo nario pareigas Stipinėje. Visų pirma, aš nutraukiau narystę "Sutikime" prieš tris metus, antra, nuo 2017 metų vasaros nesu deputatas. Ir galiu patikinti, kad mano pažiūrių laikosi nutolę nuo sporto žmonės, tarp jų ir latviai. Ar visi jie Kremliaus agentai?", — pasipiktino Vasiljevas.

  Tegai:
  sąmokslas, imtynės, sportas, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos

  • Išėjimas į atvirą kosmosą, archyvinė nuotrauka.

   Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos departamento direktoriaus, dabar daugelis narių turi potencialą dislokuoti įprastus ginklus kosmose; atsižvelgdama į neišspręstą klausimą, Rusija kartu su Kinija stengiasi pasiekti tarptautinį susitarimą šioje srityje

   7
  • Seimas, archyvinė nuotrauka

   Pagal pateiktą siūlymą privalomasis referendumas būtų vykdomas dvi dienas – 2019 metų gegužės 12 dieną ir 2019 metų gegužės 26 dieną

   3
  • Rosatom

   Konservatorius Laurynas Kasčiūnas pateikė parlamentui įstatymo projektą, pagal kurį strateginiuose objektuose rangovai turėtų būti tikrinami nacionalinio saugumo požiūriu. Rizikos zonoje atsidūrė bendrovė "NUKEM", kurią valdo Rusijos koncernas

   8