02:11 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Latvijos pasienyje su Lietuva ir Estija atidaroma vis daugiau alkoholinių gėrimų parduotuvių; ekspertų manymu, tokiu būdu latviai nori papildomai užsidirbti iš kaimynų problemų

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Kol Lietuvoje ir Estijoje kovojama su girtavimu, Latvija parduoda pigų alkoholį ir užsidirba iš Baltijos gyventojų troškimo išgerti, praneša NTV.

  Kaip praneša televizijos kanalo korespondentas, kai kuriose Latvijos parduotuvėse dabar visada anšlagas, ir ryškus to pavyzdys — alkoholinių prekių sandėlis Valkos mieste Latvijos ir Estijos pasienyje. Kiekvieną dieną ten atvažiuoja tūkstančiai estų ir tiesiog vežimėliais išperka alkoholinius gėrimus. Estijos gyventojai sako, kad, jei Latvijoje jie išleido, pavyzdžiui, 170 eurų, savo šalyje jie turėtų sumokėti 250.

  Lietuviai jau keletą metų iš eilės pirmauja pasaulyje pagal alkoholio vartojimą ir taip pat neatsilieka nuo Estijos gyventojų, keliaudami į Latviją prisipirkti alkoholio. Ne taip seniai Lietuvos ir Latvijos pasienyje atsirado alkoholinių gėrimų parduotuvė. Pardavėjai net nežiūri į pirkėjų pasus, o nusipirkti alkoholio galima iki vėlaus vakaro ir daug pigiau nei pačioje Lietuvoje.

  Knterviu NTV žmogaus teisių gynėjas Aleksandras Gaponenko pasakė  kad jokios draugystės tarp Baltijos šalių nėra.

  "Prieš Rusiją — jie vieningi, o jei kalbama apie pinigus, tada nėra draugų, yra tik verslo interesai", — pabrėžia ekspertas.

  Nuo 2018 metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo naujos alkoholio pardavimo taisyklės. Dabar alkoholį galima pirkti nuo pirmadienio iki šeštadienio nuo 10:00 iki 20:00, sekmadieniais nuo 10:00 iki 15:00. Be to, dabar įsigyti alkoholinių gėrimų gali tik tie, kam sukako 20 metų.

  Dar šia tema

  "Savižudžių ir bedarbių šalis". Lietuviai suvedinėja sąskaitas su gyvenimu
  Mokslininkai nustatė ryšį tarp tautos mentaliteto ir alkoholizmo
  Girtas Seimas: Lietuvos politikų alkoholizmas
  Tegai:
  girtavimas, alkoholinis gėrimas, Baltijos šalys, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos