19:04 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)
  67

  Dokumente aptarti operatyvaus informavimo apie branduolines avarijas ir informacijos mainų branduolinės saugos srityje klausimai; Minskas ir Ryga sudarė susitarimą nesibaigiančio ginčo tarp Lietuvos ir Baltarusijos dėl Astravo AE kontekste

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Baltarusijos ministrų taryba patvirtino bendradarbiavimo branduolinės energijos srityje susitarimo projektą su Latvijos Vyriausybe.

  Nutarimas paskelbtas trečiadienį nacionaliniame teisiniame interneto portale.

  Dokumente aptarti operatyvaus informavimo apie branduolines avarijas ir informacijos mainų branduolinės saugos ir radiacinės saugos srityje klausimai.

  Teigiama, kad susitarimas yra derybų pagrindas, kurių metu leidžiama jį koreguoti, jei tai neturi principinio pobūdžio.

  Klausimo istorija

  Baltarusijos ir Latvijos susitarimas pasirašytas statomos šalia Astravo Gardino srityje atominės elektrinės ir nesibaigiančio ginčo rarp Vilniaus ir Minsko kontekste. Lietuva pateikia pretenzijas Baltarusijos atominei elektrinei praktiškai nuo tos akimirkos, kai Minske buvo priimtas sprendimas dėl AE statybos, teigdama, kad elektrinė neva nebus pakankamai saugi. Vilnius inicijuoja elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos AE draudimą ES.

  Pernai birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugsėjį Lietuvos energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios branduolinės elektrinės, veiksmų planą. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

  2018-ųjų sausį Lietuvos institucijų darbo grupė peržiūrėjo Baltarusijos atominės elektrinės streso testų ataskaitą ir suformulavo daugiau kaip šimtą pastabų ir klausimų dėl šios elektrinės, statomos Astrave, atsparumo ekstremalių reiškinių poveikiui.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone.

  Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Dar šia tema

  Baltarusijos AE sėkmingai įveikė streso testus
  Minskas: Lietuvos atsisakymas nuo Astravo AE energijos neįtakos jos ekonomikos
  Minskas neprašė pašalinti lietuvių iš AE statybos priežiūros projekto
  Minskas siūlo Vilniui naujas derybas dėl Astravo AE
  Energetikos institutas: konsultacijos dėl Astravo AE buvo suderintos su URM
  Tegai:
  branduolinė energetika, bendradarbiavimo programa, Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija

  Svarbiausios temos