14:00 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Estijos išorės žvalgybos departamentas paviešino kasmetinę ataskaitą "Estija tarptautinėje saugumo aplinkoje", kurioje teigiama, kad beveik 90% grėsmių valstybei kelia tik Rusija

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Rusija — vienintelė valstybė, kuri gali sukelti grėsmę Estijos ir kitų Baltijos šalių nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui, rašoma Estijos išorės žvalgybos departamento ataskaitoje.

  Dokumento pratarmėje departamento vadovas Mikkas Marranas atkreipė dėmesį į bendras Rusijos ir Baltarusijos pratybas "Zapad-2017".

  Visos Baltijos šalys baiminosi, kad šios pratybos yra savotiška Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijų užėmimo repeticija, nepaisant Maskvos tikinimų, kad viskas yra ne taip ir jog pratybos buvo tik gynybinio pabūdžio.

  Ataskaitoje pabrėžiama, kad, nepaisant didelio pratybų masto, šansai, jog Rusija užpuls NATO valstybes šiemet visai nedideli.

  Maskva ne kartą tvirtino, kad neketina pulti NATO šalių. Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Aljansas puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors užpulti, tačiau išnaudoja tai kaip pretekstą ir dislokuoja Rusijos pasienyje daugiau karinės technikos bei batalionų.

  Dar šia tema

  JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
  Rusijos ambasadorius Danijoje: Baltija veltui laukia Rusijos puolimo
  Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, "Rusijos grėsmė", grėsmė, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos