21:59 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  "Energijos tiekimo" dukterinė įmonė "Geton Energy" ketina tiekti į Latvijos rinką ne tik elektros energiją, bet ir dujas

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. "Energijos tiekimo", kuris yra  "Lietuvos energijos" įmonių grupės dalis, dukterinė įmonė "Geton Energy" šiais metais įėjo į Latvijos dujų rinką, rašo Sputnik Latvija.

  Dabar 36 Latvijos įmonėse parduodamos gamtinės dujos, o Lietuvos dukterinė įmonė gali tapti 37-ąja, rodo viešųjų paslaugų reguliavimo komisijos duomenys.

  "Geton Energy" jau ilgą laiką veikia Latvijoje ir Estijoje, tačiau iki šių metų ji tiekė tik elektros energiją. Šiuo metu didžiausias bendrovės klientas yra dukterinė įmonė "Latvenergo Sadales tīkls" (ST), kuri iš Lietuvos kompanijos perka 350 gigavatvalandžių per metus. Pasak "Geton Energy" direktorės Dianos Kazakevič, tokie rezultatai rodo, kad Lietuvos bendrovė gali konkuruoti net su buvusiu Latvijos monopolininku "Latvenergo".

  Kalbant apie dujas, praėjusiais metais "Energijos tiekimas" pradėjo dirbti Lenkijoje, o rezultatai pasirodė esą geri — Lenkija išdavė licenciją per du mėnesius vietoj dvylikos, sakė Kazakevič.

  Pardavinėti ir elektros energiją, ir dujas "Geton Energy" planuoja tik įmonėms. Tačiau kol kas dar nėra žinoma, kokios rūšies dujas ir kokia kaina pardavinės Lietuvos bendrovė.

  "Energijos tiekimas" tai didžiausias Lietuvos kapitalo elektros energijos tiekėjas, priklausantis "Lietuvos energijos" įmonių grupei.

  Dar šia tema

  Pusei milijono lietuvių 5 centais sumažės kainos dujoms maistui ruošti
  Lietuviai už dujas ir elektrą moka mažiau nei dauguma europiečių
  Lietuviai už retai naudojamas dujas mokės mažiau
  Lietuva pirmą kartą pristatys dujas Lenkijai iš Klaipėdos SGD terminalo
  Iš JAV į Lietuvą importuotos dujos įsigytos paušktynui Latvijoje
  Tegai:
  eksportas, dujos, Energijos tiekimas, Lietuva

  Svarbiausios temos