08:10 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Latvijos parlamentas vasario pradžioje patvirtino įstatymą, panašų į "Magnickio aktą"; anksčiau ir Lietuva priėmė panašų dokumentą, draudžiantį beveik pusei šimto rusų atvykti į šalį

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministerija uždraudė atvykti į šalį 49 užsienio asmenims pagal vadinamąjį "Magnickio sąrašą", savo Twitter paskyroje parašė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

  "Vykdydamas 2018 metų vasario 8 dienos Seimo sprendimą dėl raginimo taikyti sankcijas asmenims, susijusiems su "Magnickio byla", o taip pat atsižvelgdamas į vasario 22 dienos Latvijos ministro pirmininko rezoliuciją ir remdamasis Imigracijos įstatymu aš nutariau įvesti draudimą atvykti į šalį 49 asmenims." — parašė Rinkevicčius.

  ​Pagal pagrindines "Magnickio įstatymo" nuostatas, į šalį turi būti uždraustas užsieniečių, susijusių su didelio masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimu, atvykimas.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Anksčiau Rusijos Valstybinės Dūmos pirmininko pavaduotojas tarptautinių santykių klausimais Aleksejus Čepa pareiškė, kad Rusija turės reaguoti, jei Latvija priims savo įstatymą, panašų į "Magnickio įstatymą".

  Šių metų sausį Lietuvos Migracijos departamentas paviešino vadinamąjį "Magnickio sąrašą", į kurį įtraukti 49 rusai. Šis sąrašas grindžiamas "Magnickio įstatymu", kuris buvo priimtas pernai pagal analogišką JAV "Magnickio aktą".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas po to, kai buvo priimtas įstatymas, pabrėžė, kad tokie Vilniaus veiksmai gali priversti Maskvą imtis analogiškų priemonių.

  Apie Magnickio įstatymą

  Sergejus Magnickis — Rusijos teisininkas, atskleidęs Rusijos pareigūnų korupcinius nusikaltimus. Jis buvo neteisėtai įkalintas ir 2009 metais mirė kalėjime.

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  2016 metais JAV Senatas patvirtino Globalų Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą — pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Nacionalinius Magnickio įstatymus šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

  Dar šia tema

  Landsbergis siūlo taikyti "Magnickio įstatymą" 44 Rusijos piliečiams
  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų
  Tegai:
  Magnickio įstatymas, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos