21:07 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, archyvinė nuotrauka

  Estijos prezidentė kalbėjo apie "sunkų kaimyną", kuris nuvilia

  © AFP 2018 / Jewel SAMAD
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  5602

  Akivaizdu, kad tai buvo pasakyta apie Rusiją; anksčiau Kersti Kaljulaid jau vadino Rusijos Federaciją "nenuspėjama", tačiau pabrėžė, kad ji džiaugtųsi, jei santykiai gerėtų

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid iškilmingos kalbos,  pasakytos nepriklausomybės šimtmečio proga, metu kritiškai pasisakė apie santykius su Rusija, praneša Sputnik Estija.

  Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Kalbėdama apie kaimynines valstybes, Kaljulaid, neįvardidama konkrečios valstybės, pasakė, kad Estija turi skirtingus kaimynus — "demokratiškus ir nelabai" ir tarp jų yra vienas "sunkus".

  "Mes turime vieną sunkų kaimyną. Tačiau kaimynas yra kaimynas. Jis nelieka be dėmesio net tada, kai kelis dešimtmečius  nuvilia mus", — sakė prezidentė.

  Anksčiau Kaljulaid jau vadino Rusiją "nenuspėjama" ir teigė, kad santykių su Maskva "negalima pavadinti gerais". Nepaisant to, pasak prezidentės, ji nemano, kad Rusija yra priešiška valstybė. Be to, pasak Kaljulaid, ji džiaugtųsi, jei tarp Rusijos ir Vakarų, įskaitant Estiją, pagerėtų santykiai.

  Išvakarėse Estija šventė Nepriklausomybės dieną. Ši šventė kasmet švenčiama vasario 24 dieną, minint 1918 metais Taline priimtą nepriklausomybės deklaraciją.

  Dar šia tema

  Vilnius švęs Estijos 100-ąjį gimtadienį
  Estijos prezidentė ragina ES padidinti išlaidas išorinių sienų apsaugai
  Estijos ministrai pasveikino Lietuvą su jubiliejumi sugiedoję Lietuvos himną
  Tegai:
  Kersti Kaljulaid, Estija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos