12:11 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Riga, Latvija, archyvinė nuotrauka

  Latvija likviduoja trečią pagal dydį banką šalyje JAV nurodymu

  © Flickr/ Elina Baltpurviņa
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  15214

  Buvusi Latvijos Seimo pirmininkė teigia, kad toks Latvijos visiškas paklusnumas Jungtinėms Amerikos Valstijoms sukelia žmonių nepasitikėjimą

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Latvija remdamasi JAV nurodymu panaikina trečią pagal dydį banką šalyje, interviu radijo stoties Baltkom pasakė buvusi Latvijos Seimo pirmininkė Ilga Kreitusė, praneša RIA Novosti.

  Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  "Visa tai sukelia žmonių nepasitikėjimą. Dabar pasirodo, kad mes nieko nedarome, bet jei JAV nurodo, mes nedelsdami likviduojame trečią didžiausią banką", — sakė Kreitusė.

  Europos centrinis bankas anksčiau pareiškė, kad ABLV Bank bus likviduotas pagal Latvijos įstatymus, nes jo išgelbėjimas neliečia visuomenės interesų.

  JAV iždo departamento Finansinių nusikaltimų tyrimo tinklas (FinCEN) vasarį pasiūlė užblokuoti Latvijos ABLV Bank korespondentines sąskaitas JAV doleriais dėl įtarimo pinigų plovimu ir pareigūnų papirkinėjimu.

  Latvijos Finansų ir kapitalo rinkos komisija (FKRK) šeštadienį, atsižvelgdama į tai, kad Europos centrinis bankas nedavė nurodymų dėl finansinės įstaigoms taikomų apribojimų mokėjimams panaikinimo, priėmė sprendimą dėl indėlių neprieinamumo, kad užtikrintų garantuojamų  kompensacijų išmokėjimą banko klientams. Indėliai tampa nepasiekiami, kai FKRK konstatuoja, kad bankas negali grąžinti klientams jų sąskaitose esančių lėšų.

  Dar šia tema

  Latvijos URM įtraukė 49 užsieniečius į "Magnickio sąrašą"
  Kodėl Baltijos valstybės pasirengusios būti "JAV ginklanešiu"
  Tegai:
  Latvija, JAV

  Svarbiausios temos