18:09 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Pagal žmogaus teisių centro "Kitež" informaciją, vienoje iš Estijos ginkluotųjų pajėgų dalinių karius verčia mokytis dainos su raginimu žudyti rusus

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Žmogaus teisių centras "Kitež" Estijoje pirmadienį nusiuntė prašymą į Gynybos ministeriją dėl rikuotės dainos, kurioje kalbama apie rusų nužudymą, praneša organizacijos spaudos tarnyba.

  Pasak centro informacijos, vienoje iš Estijos gynybos pajėgų dalinių mokosi taip vadinamosios "Miško brolių dainos". Jos tekstas sukrėtė skubios kariuomenės tarnybos rusų karius.

  Vėliau, žmogaus teisių gynėjai kreipėsi į Gynybos ministeriją, kad išsiaiškintų, ar informacija atitinka tiesą ir jei taip, ar laiko Estijos ministerijoje teisėtomis dainas su tokiais raginimais.

  Lietuvoje "patizanais" vadinami ir "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikusios ginkluotosios grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais. Antisovietinio nacionalistinio judėjimo klestėjimas Lietuvoje vyko 1944-1947 metais.

  Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių nužudymo karo metu, bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paparstų tarybiniai valdžiai palankių piliečių sunaikinimo.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais

  Dar šia tema

  Lietuviai, paaukokite "miško brolių" paminklui
  Kaip Vakarai 50-aisiais nepasidalino "miško brolių" Baltijos šalyse
  Rusija iškels "miško brolių" temą ESBO
  Lietuvių mitologija apie "miško brolius"
  Ekspertas: "miško broliai" sunaikino 80% žydų Baltijos šalyse
  Tegai:
  daina, kariuomenė, Estija

  Svarbiausios temos