05:27 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Šaltais orais dėl didžiausio dujų suvartojimo techniškai neįmanoma iš Rusijos tiekti šaliai reikiamo mėlynojo kuro kiekio, sakė įmonės "Conexus Baltic Grid" valdybos pirmininkė Zane Kotane

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Latvijos vartotojams šaltais orais gali neužtekti dujų iš Rusijos, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "Conexus Baltic Grid" valdybos pirmininkę Zane Kotane.

  Pasak jos, dėl maksimalaus dujų suvartojimo techniškai neįmanoma tiekti šaliai reikiamo mėlynojo kuro kiekio. Tačiau šią problemą galima spręsti sukaupus dujų atsargas, pavyzdžiui, rudenį galima užpildyti požeminę Inčukalnio gamtinių dujų saugyklą, mano Kotane.

  Ji pabrėžė, kad būtina priimti naujus teisės aktus, kurie leistų dujų tiekėjams ir vartotojams dalyvauti užtikrinant stabilų tiekimą. Pasak Kotane, reikia "belstis į kaimynų duris", kad ir jie palaikytų regiono energetinį saugumą.

  Latvijoje jau egzistuoja valstybinis naftos produktų rezervas, kuris pildomas energijos krizės ar valstybės grėsmės atvejui.

  Vasario mėnesį Latvijos ministrų kabinetas pritarė Ūkio ministerijos pasiūlymui pakeisti valstybės rezervo papildymo tvarką. Dabar procedūra bus vykdoma taikant įstatymą dėl viešųjų pirkimų gynybos ir saugumo srityje, leidžiantį skelbti uždarą konkursą.

  Gruodžio mėnesį Latvijos ministerija sudarė sutartis dėl paslaugų, skirtų valstybinių naftos produktų atsargoms saugoti, teikimo su aštuoniomis įmonėmis. Jų bendra suma siekia aštuonis milijonus eurų.

  Dar šia tema

  "Spiegel" gąsdina vokiečius "Nord Stream-2" nuostoliais
  "Gazprom" atnaujino dujų eksporto rekordą
  "Gazprom" pasidalino, kiek dujų perka iš Rusijos Baltijos šalys
  Tegai:
  gamtinės dujos, Conexus Baltic Grid, Zane Kotane, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos