03:33 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Reksu Tilersonu papasakojo apie savo baimes dėl "hibridinių grėsmių", tariamai kylančių iš Rusijos

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Rex Tillerson (Reksu Tilersonu) Vašingtone pasidalijo savo susirūpinimu dėl "hibridinių grėsmių", kurios neva ateina iš Rusijos, praneša RIA Novosti.

  Latvijos ministras Edgaras Rinkevičius pareiškė, kad per pastaruosius kelerius metus "rengiami išpuoliai prieš demokratines tautas".

  "Pats mūsų demokratinių institucijų pagrindas atakuojamas per socialinius tinklus naudojant netikras naujienas, taip pat dėl ​​ finansinės įtakos, ir labai svarbu, kad mes laikytumės kartu", — sakė Latvijos URM atstovas.

  Savo ruožtu Tilersonas pripažino, kad JAV turi daugiau nuveikti kovai su Rusijai priskiriama "dezinformacija".

  Pareiškimus apie tariamą "Rusijos grėsmę" ne kartą skelbia Vakarų politikai, tarp jų Baltijos šalių ir Lenkijos atstovai. Lietuvoje net buvo surengtos pratybos prieš "hibridines grėsmes", kurios, pasak valdžios, gali kilti iš Rusijos. Pratybose dalyvavo ne tik kariai, bet ir teisėsaugos institucijų bei svarbių strateginių valstybės objektų atstovai.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nei Baltijos regiono šalių, nei kitų NATO šalių. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Aljansas puikiai žino, kad tokių planų šalis neturi, tačiau pasinaudoja situacija, kad dislokuotų daugiau karinės technikos ir batalionų prie Rusijos sienos.

  Dar šia tema

  "Geležinis vilkas" ir kiti "Baltijos Apokalipsės" žvėrys
  Grybauskaitė pakvietė slovėnus į pratybas "Kibernetinis skydas"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos