09:46 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  128

  Naujasis Rusijos ir NATO ginklavimosi varžybų etapas gali sukelti visuotinį konfliktą, o Latvijai, gyvenančiai pasienyje, tai yra egzistencijos klausimas, teigia Latvijos Seimo "Santarvės centro" frakcijos lyderis Janis Urbanovičius

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Latvijai ateis galas, jei prasidės Rusijos ir NATO konfliktas, pareiškė Latvijos Seimo "Santarvės centro" frakcijos lyderis Janis Urbanovičius. Politiko žodžius cituoja Sputnik Latvija.

  Anksčiau savo Facebook paskyroje Seimo deputatas sukritikavo šalies valdžią už tai, kad ji, baugindama gyventojus, jog "ateis kažkas iš rytų, puls, kankinks ir okupuos", prašo NATO siųsti daugiau karių ir ginklų.

  Pasak Urbanovičiaus, tokie prašymai yra labai pavojingi Latvijai: "kuo daugiau čia bus karinės technikos ir žmonių, tuo daugiau duobių paliks raketos".

  Politikas paragino Latvijos valdžios institucijas mokytis iš Pietų Korėjos patirties, kuri neprašo Aljanso siųsti karių dėl grėsmės iš Šiaurės Korėjos pusės. Užuot prašius NATO, Seulas ieško būdų sėsti prie derybų stalo.

  "Jie nereikalavo įvesti kariuomenės padalinius, o pradėjo aktyvią diplomatiją. Kiekvienas Pietų Korėjoje supranta — jeigu NATO ir Šiaurės Korėja kovos — taip, žinoma, Kimui (Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas — Sputnik) bus blogai, tačiau tai pat bus blogai ir Pietų Korėjai. Nes karas — tai tragedija, kuri neišvengiamai atneša aukų", — pareiškė deputatas.

  Komentuodamas Sputnik savo poziciją dėl NATO karinio buvimo Latvijoje didinimo, Urbanovičius pareiškė, kad susirūpinęs dėl susiklosčiusios padėties. Taip pat neprideda ramybės Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimas apie naujų ginklų rūšių sukūrimą ir kad tai daro neefektyviu NATO artėjimą prie Rusijos sienų.

  "Mums, tiems, kas gyvena čia Europos Sąjungos pakraštyje šalia Rusijos — tai egzistencinis klausimas, tai yra būti ar nebūti šaliai. Nesvarbu, kas laimės konflikto metu, bet kuriuo atveju, mums galas, tuo aš ir susirūpinęs ", — paaiškino Urbanovičius.

  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
  © Sputnik /
  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj

  Dar šia tema

  Trampas paskelbė apie kosminės kariuomenės JAV sukūrimą
  Rusijos kariuomenės generolas papasakojo, kam NATO kuria "karinį Šengeną"
  Antirusiška retorika suskaidė Baltijos šalių visuomenę
  Tegai:
  ginklavimosi varžybos, NATO, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos