00:55 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  28

  Estijos vadovė Kersti Kaljulaid pasveikino Vladimirą Putiną su perrinkimu, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susilaikė, o Latvijos lyderis Raimondas Vėjuonis dar galvoja

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis iki šiol nenusprendė, ar sveikinti Vladimirą Putiną su perrinkimu į Rusijos prezidento postą, praneša Sputnik Latvija.

  Po susitikimo su šalies ministru pirmininku Mariu Kučinskiu Vėjuonis pranešė žurnalistams, kad sprendimą pasveikinti kandidatą su pergale rinkimuose ar ne, kiekviena valstybė priima savo nuožiūra.

  "Sveikinti ar ne — kiekviena šalis pati priima sprendimą. Valstybė tai daro remdamasi tarptautinių organizacijų nuomone apie tai, ar buvo padaryta pažeidimų rinkimų procese", — paaiškino Vėjuonis.

  Jis pridūrė, kad dar nesveikino Putino su perrinkimu į Rusijos prezidento postą, bet "sprendimas bus priimtas ".

  Anksčiau Vladimirą Putiną pasveikino daugelio šalių vadovai.

  Iš Baltijos šalių vadovų kol kas Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid yra vienintelė pasveikinusi Putiną su pergale.

  "Sveikinu Jus laimėjus rinkimus į Rusijos Federacijos prezidento postą. Linkiu Rusijai ir jos tautai gerovės ir klestėjimo, tikiuosi gerų kaimyninių santykių tarp mūsų šalių vystymosi", — teigiama prezidentės pranešime.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nesveikins Vladimiro Putino su pergale Rusijos prezidento rinkimuose, "Kol Rusija nesilaiko tarptautinės teisės normų ir negerbia kitų valstybių teisių bei interesų, mes susilaikysime nuo sveikinimų", — pareiškė Lietuvos prezidentės spaudos tarnyboje.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad prezidento rinkimai Rusijoje "negali būti laikomi laisvais ir demokratiškais", Lietuvos URM teigimu, "rinkimų eiga buvo griežtai kontroliuojama, o rezultatas iš anksto nustatytas ir žinomas".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas komentare Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuvos URM vadovas "jau seniai nesiorientuoja tame, kas vyksta Rusijoje, nes žiūri į mūsų šalį užsidėjęs "tamsius akinius".

  Rusijos prezidento rinkimai įvyko kovo 18 dieną. Išankstiniais Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Vladimiras Putinas laimi su 76,68% rezultatu po 99,94% biuletenių skaičiavimo.

  ESBO misijos trumpalaikių stebėtojų grupės Rusijos Federacijos prezidento rinkimuose vadovas Michaelis Georgas Linkas pirmadienį pranešė, kad Rusijos prezidento rinkimai vyko organizuotai, nepaisant kai kurių trūkumų.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Lenkijos prezidentai atsisakė pasveikinti Putiną su jo perrinkimu
  Estijos prezidentė pirmoji iš Baltijos šalių lyderių pasveikino Putiną
  Ragana prieštarauja: Lietuva laiko Rusijos prezidento rinkimus nedemokratiškais
  Putinas paskelbė naujosios prezidento kadencijos tikslą
  Lietuvoje Rusijos prezidento rinkimuose balsavo apie 4,5 tūkst rusų
  Tegai:
  sveikinimas, Raimondas Vėjuonis, Vladimiras Putinas, Latvija

  Svarbiausios temos