02:24 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis, archyvinė nuotrauka

  Latvijos prezidentas pasveikino Putiną laimėjus rinkimus

  © Sputnik / Оксана Джадан
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  6130

  Iš visų trijų Baltijos respublikų vienintelė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė pasveikinti Vladimirą Putiną su pergale Rusijos prezidento rinkimuose

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasveikino Vladimirą Putiną su pergale prezidento rinkimuose, pranešė RIA Novosti su nuoroda į respublikos vadovo kanceliariją.

  Vėjuonis išsiuntė Rusijos lyderiui raštišką sveikinimą.

  "Latvijos prezidentas palinkėjo, kad Vladimiro Putino, kaip šalies lyderio, veikla būtų nukreipta rusų tautos gerovei didinti. Jis taip pat išreiškė viltį, kad bus gerinami ir plėtojimi dvišaliai santykiai", — teigiama pranešime.

  Anksčiau Vladimirą Putiną pasveikino daugelio šalių vadovai.

  Pirmoji iš Baltijos šalių vadovų Putiną pasveikino Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nesveikins Vladimiro Putino su pergale Rusijos prezidento rinkimuose, "Kol Rusija nesilaiko tarptautinės teisės normų ir negerbia kitų valstybių teisių bei interesų, mes susilaikysime nuo sveikinimų", — pareiškė Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad prezidento rinkimai Rusijoje "negali būti laikomi laisvais ir demokratiškais", Lietuvos URM teigimu, "rinkimų eiga buvo griežtai kontroliuojama, o rezultatas iš anksto nustatytas ir žinomas".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas komentare Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuvos URM vadovas "jau seniai nesiorientuoja tame, kas vyksta Rusijoje, nes žiūri į mūsų šalį užsidėjęs "tamsius akinius".

  Rusijos prezidento rinkimai įvyko kovo 18 dieną. Išankstiniais Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Vladimiras Putinas laimi su 76,68% rezultatu po 99,94% biuletenių skaičiavimo.

  ESBO misijos trumpalaikių stebėtojų grupės Rusijos Federacijos prezidento rinkimuose vadovas Michaelis Georgas Linkas pirmadienį pranešė, kad Rusijos prezidento rinkimai vyko organizuotai, nepaisant kai kurių trūkumų.    

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Kasčiūnas siūlo sankcijas Europos Komisijai už Junkerio sveikinimą Putinui
  Latvija negali apsispręsti, ar sveikinti Putiną su perrinkimu
  Lietuvos ir Lenkijos prezidentai atsisakė pasveikinti Putiną su jo perrinkimu
  Estijos prezidentė pirmoji iš Baltijos šalių lyderių pasveikino Putiną
  Ekspertas: per ketvirtąją Putino kadenciją Baltijai nereikia laukti nieko naujo
  Tegai:
  sveikinimas, Rusijos prezidento rinkimai, Raimondas Vėjuonis, Vladimiras Putinas, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos