11:33 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  103

  Kad tarp Rusijos ir Baltijos tautų įvyktų suartėjimas, reikia ištirti istorinius faktus, o ne kreipti dėmesį į ekstremistų šūkius, sako ekspertas Aleksandras Šubinas

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rygoje įvyko eitynės link Laisvės paminklo, skirtos latvių tautos deportacijos metinėms, o Taline ir kitose Estijos miestose išvakarėse įvyko gedulingi renginiai ryšium su 1949 metų kovo 25-osios 69-omis metinėmis. Visoje šalyje buvo kiek nuleistos nacionalinės vėliavos, uždegtos dešimtys tūkstančių žvakių.

  Vladimiras Kirejevas, archyvinė nuotrauka
  фото из личного архива Владимира Киреева

  Interviu Sputnik Lietuva istorijos mokslų daktaras Aleksandras Šubinas papasakojo, kad nacionalizmas gimsta po to, kai viena ir kita tauta tampa totalitarinio režimo auka.

  "Istorinė atmintis nuolat prie to grįžta, ir tai sukuria tam tikrą įtampą tarp žmonių. Funkcionalizmas yra blogis bet kurioje šalyje ir istoriniai konfliktai, ir tragedijos ištinka kiekvieną tautą, todėl, jei mes norime, kad tarp tautų būtų draugystė ir suartėjimas, mes turime atkreipti dėmesį visų pirmą ne į ekstremistų šūkius, o į istorinę tiesą ir atidžiai ją išnagrinėti", — pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Zacharova: Lietuvoje vyksta didelio masto istorijos perrašymo kampanija
  Istorinė sklerozė: kodėl Lietuva neparėmė Katalonijos nepriklausomybės
  JAV paviešino Lietuvai svarbius istorinius dokumentus
  Lietuvos rusų sąjunga: Rusija neturi leisti klastoti istoriją
  Lietuvos vardas Didžiosios Pergalės prieš fašizmą istorijoje
  Tegai:
  ekspertas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos