10:00 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Baltijos respublikos kviečiasi ukrainiečius, nes jų pačių piliečiai išvažiuoja uždarbiauti toliau į Vakarų Europą ir dabar Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nepakanka darbuotojų, mano ekspertas Olegas Nemenskij

  Žiniasklaida atskleidė darbuotojų iš Ukrainos apgaudinėjimo Baltijos šalyse schemą. Vien Lietuvoje ukrainiečiams buvo suteikta apie 20 tūkstančių darbo vizų. Respublikoje veikia užsienio darbuotojų apgaudinėjimo tinklas: tarpininkai pasisavina Ukrainos darbuotojų uždarbį, palikdami jiems tik apgailėtinus trupinius.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos strateginių tyrimų instituto vedantysis mokslų darbuotojas Olegas Nemenskij papasakojo, kad Baltijos šalyse darbdaviams yra naudinga įdarbinti ukrainiečius-nelegalus.

  "Toks darbas, visų pirma, menkai apmokamas, antra, jis labai korupmuotas, nes galima deklaruoti vieną uždarbį, nelegaliems darbininkams mokėti kitą, o didelę dalį pinigų pasilikti sau. Kad susiklostys būtent tokia situacija, Europos valdžia žinojo dar vadinamojo "bevizio režimo" įvedimo aptarimo metu. Kaip tik Baltijos šalyse aktyviai bandoma suteikti galimybių tam, kad pas juos atvyktų ukrainiečiai. Jie kviečiasi ukrainiečius, nes patys šių trijų valstybių piliečiai važiuoja uždarbiauti toliau į Vakarų Europą ir dabar visose Baltijos šalyse trūksta darbo rankų… Todėl Ukrainos migrantai yra reikalingi, juos kviečia, o tai, kad jie dirba daugiausia nelegaliai, yra labai patogu darbdaviams", —  sakė Nemenskij.    

  Dar šia tema

  "Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę
  Lenkas sumušė ukrainiečius dėl tautybės
  Vengrija rengia pasų reidus ukrainiečiams, praneša žiniasklaida
  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  Lenkijos gamykloje ukrainiečiai priversti dėvėti geltonai mėlyną uniformą
  Ukrainiečiai pripažino Ukrainą skurdžiausia Europos šalimi
  Tegai:
  ekspertas, darbo migrantai, Baltijos šalys, Ukraina

  Svarbiausios temos