00:42 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis, archyvinė nuotrauka

  Latvijos prezidentas paaiškino, kodėl jis pasveikino Putiną tik po trijų dienų

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  11130

  Praėjusią savaitę Vėjuonis paskutinis iš Baltijos šalių lyderių sureagavo į dabartinio Rusijos prezidento pergalę rinkimuose

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis papasakojo Latvijos televizijos eteryje, kodėl jis išlaikė trijų dienų pauzę prieš pasveikindamas Vladimirą Putiną su pergale Rusijos prezidento rinkimuose, pranešė Sputnik Latvija.

  Vėjuonis paaiškino savo trijų dienų tylėjimą tuo, kad laukė tarptautinių stebėtojų vertinimų. Jis priminė, kad pirmoji iš Baltijos lyderių sureagavo Estijos lyderė Kersti Kaljulaid, pasveikindama Putiną su perrinkimu, tačiau, jo nuomone, tokiose situacijose nereikia rungtyniauti.

  Komentuodamas Dalios Grybauskaitės sprendimą nesveikinti Putino, Latvijos vadovas pareiškė, kad kiekviena valstybė turi teisę spręsti savarankiškai.

  Praėjusią savaitę Vėjuonio delsimas pasveikinti  Rusijos prezidentą sukėlė visuomenės kritiką. Latvijos europarlamentaras Artis Pabrikas pareiškė, kad nereikėjo dvejoti, o tiesiog pasveikinti Putiną, remiantis diplomatine praktika.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nesveikins Vladimiro Putino su pergale Rusijos prezidento rinkimuose, "Kol Rusija nesilaiko tarptautinės teisės normų ir negerbia kitų valstybių teisių bei interesų, mes susilaikysime nuo sveikinimų", — pareiškė Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad prezidento rinkimai Rusijoje "negali būti laikomi laisvais ir demokratiškais", Lietuvos URM teigimu, "rinkimų eiga buvo griežtai kontroliuojama, o rezultatas iš anksto nustatytas ir žinomas".

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas komentare Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuvos URM vadovas "jau seniai nesiorientuoja tame, kas vyksta Rusijoje, nes žiūri į mūsų šalį užsidėjęs "tamsius akinius".

  Vladimiras Putinas perrinktas Rusijos Federacijos prezidentu, surinkęs 76,69 proc. rinkėjų balsų, parodė Centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti galutiniai kovo 18-ąją įvykusio balsavimo rezultatai.    

  Dar šia tema

  Buvusi Latvijos konsulė apie Putiną: geriausias, su kuo ji dirbo Sankt Peterburge
  Latvijos prezidentas pasveikino Putiną laimėjus rinkimus
  Latvija negali apsispręsti, ar sveikinti Putiną su perrinkimu
  Latvijos Seimo narys prognozuoja "galą" šaliai Rusijos ir NATO konflikto atveju
  Latvijoje pranešama apie dujų iš Rusijos trūkumą šalčių metu
  Tegai:
  sveikinimas, Rusijos prezidento rinkimai, Raimondas Vėjuonis, Vladimiras Putinas, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos