19:30 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Švietimo įstatymo pataisos buvo priimtos, nepaisant politinių partijų, visuomenės veikėjų, mokytojų ir tėvų protestų

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą dėl tautinių mažumų mokyklų perėjimo į mokymą latvių kalba, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Prezidento kanceliarijos spaudos tarnybą.

  Latvijos Seimas kovo 23 dieną galutiniame trečiame svarstyme patvirtino įstatymo "Dėl švietimo" pataisas, numatančias visų mokyklų perėjimą į mokymą valstybine kalba 2021-2022 mokslo metais. Latvijoje gyvena apie 2 milijonus žmonių, beveik 40% iš jų yra rusakalbiai. Šalyje yra viena valstybinė kalba — latvių, rusų kalba turi užsienio kalbos statusą.

  "Vėjuonis paskelbė Švietimo įstatymo pataisas, kurios numato, kad vidurinį išsilavinimą Latvijoje bus galima gauti tik valstybine kalba", — sakoma pranešime.

  Kaip pabrėžė Vėjuonis, mokymasis vidurinėje mokykloje latvių kalba suteiks lygias galimybes visiems mokiniams gauti kokybišką išsilavinimą ir sutvarkyti savo gyvenimą Latvijoje, kad gautų aukštąjį išsilavinimą ir darbą šioje šalyje. Pasak prezidento, "tai sukurs vieningesnę visuomenę ir sustiprins šalį".

  Vėjuonis taip pat pabrėžė, kad vaikai vis dar galės mokytis gimtąja kalba dalykus, susijusius su tautinių mažumų tapatumu ir kultūra. Be to, didelė dalykų dalis pagrindinėje ir pradinėje mokyklose bus mokoma gimtąja kalba.

  Anksčiau parlamento frakcijos "Santarvė" nariai kreipėsi į Vėjuonį su prašymu nepasirašyti šio įstatymo, nes pataisos prieštarauja ne tik Latvijos Konstitucijai, bet ir tarptautiniams dokumentams, pavyzdžiui, Europos Tarybos konvencijai dėl tautinių mažumų apsaugos, kurią Latvija ratifikavo 2005 metais.

  Dar šia tema

  Rusija sunerimusi dėl rusakalbių suvaržymo Baltijos šalyse
  Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
  Tegai:
  tautinės mažumos, rusų kalba, mokykla, Latvija

  Svarbiausios temos