22:27 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (380)
  56

  Žmogaus įtaka yra tokia didelė, kad galima ją pamatyti net vandenyje iš čiaupo, pareiškė Latvijos mokslininkas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Latvijos universiteto (LU) ir instituto BIOR mokslininkai Rygos nutekamuosiuose vandenyse aptiko analgetikų, antibiotikų, vaistų nuo cholesterolio ir kontraceptinių priemonių liekamųjų medžiagų, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į portalą "Diena".

  Vandens mėginiai buvo paimti Daugavgrivos mikrorajono nuotekų valymo stotyje, ten irgi buvo patikrintas valymo sistemų veiksmingumas. Paaiškėjo, kad per filtrus prasiskverbia dauguma farmacinių medžiagų. Taigi, nuskausminamieji ir vaistai nuo uždegimo ibuprofenas buvo aptiktas net vandentiekio vandenyje.

  LU profesorius ir Latvijos maisto saugos, gyvūnų sveikatingumo ir aplinkosaugos instituto (BIOR) Maisto ir aplinkos tyrimų laboratorijos vadovas Vadimas Bartkievičius teigia, kad nėra jokio pagrindo kelti paniką ar daryti skubias išvadas.

  "Nereikia labai nerimauti dėl ibuprofeno. Tačiau tai įdomi išvada — žmogaus įtaka yra tokia didelė, kad mes galime ją pamatyti net vandenyje iš čiaupo", — sako Bartkievičius.

  Nuo 30% iki 90% vaistų išeina per šlapimą, kuris galų gale patenka į savivaldybių nuotekų valymo įrenginius, kurie nesugeba perfiltruoti vaistų likučius, nes nėra įrengtos atitinkamos technologijos.

  Anksčiau Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos (HELCOM) mokslininkai Baltijos jūros vandenyse aptiko vaistų nuo epilepsijos — promidono, vaistų nuo širdies ir kraujagyslių ligų, centrinės nervų sistemos ligų, o taip pat įvairių uždegimų, ypač nuskausminamųjų vaistų — diklofenako ir paracetamolio likučių.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (380)

  Dar šia tema

  Medikai primena apie vandens svarbą ir įspėja apie per jį plintančias infekcijas
  Privačių namų savininkai gaus 1 mln eurų geriamajam vandeniui tiekti
  Tegai:
  ibuprofenas, vanduo, mokslininkai, Latvija, Ryga

  Svarbiausios temos