03:58 2019 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Ledlaužis Botnica, archyvinė nuotrauka

  Sankcijos Rusijai neigiamai paveikė Estijos ledo navigaciją

  © Port of Tallinn
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (143)
  8310

  Estijos Vyriausybė paskyrė papildomą finansavimą šalies Vandens kelių departamentui, nes ledlaužis "Bontica", priklausantis Rusijos įmonei, Talino uostui atnešdavo tik nuostolius

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Estijos vandens kelių departamentas ketina gauti iš valstybės papildomus 2,2 milijonus eurų prie jau suteiktų 6,4 milijonų eurų už ledlaužių darbus ir žiemos navigaciją šalia uostų, pranešė Sputnik Estija.

  Numatoma, kad lėšos bus skirtos iš Vyriausybės rezervo. Planuojama, kad 8,6 milijonų eurų suma bus galutinė, nes ledo navigacija Estijos uostuose beveik pasibaigė dėl šilto oro.

  Sputnik Estija duomenimis, viena iš priežasčių, dėl kurių reikia skirti papildomų lėšų, yra degalų sąnaudų didėjimas: per visą žiemos navigacijos sezoną ledlaužių paslaugoms buvo išleisti 902 000 litrų degalų.

  Be to, pastovios ir didelės išlaidos yra ledlaužis "Botnica". Jo frachtavimas valstybei kainuoja 4,7 mln. eurų, net jei laivas stovi prieplaukoje. Talino uoste išstovėjęs ledlaužis "Botnica" 2014-2016 metais atnešdavo vien nuostolius, kurie siekė 250 tūkstančių eurų per mėnesį. Talino uosto dukterinė įmonė "TS Shipping" turėjo veikiančią iki 2017 metų nuomos sutartį su įmone "Karmorneftegaz", kuri yra bendra "Exxon Mobil" ir Rusijos "Rosneft". Sudaryta sutartis numatė "Botnika" darbą bendrose Rusijos ir Amerikos gręžinių statyklose Karos jūroje. Tačiau 2014 metų vasarą įmonei teko nutraukti sutartį, nes "Rosneft" pateko į sankcijų sąrašą.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (143)

  Dar šia tema

  Rusija ketina skelbti sankcijas Latvijai dėl mokyklų reformos
  Prancūzijos finansų ministras pasiūlė RF "manevruoti" atsižvelgiant į sankcijas
  Nuostoliai dėl ES sankcijų Rusijai siekia daugiau nei šimtą milijardų eurų
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, Estija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos