08:42 2018 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1587
 • RUB75.8119
  Latvijos ambasada Maskvoje, archyvinė nuotrauka

  Latvijos URM: Maskvoje įvyko išpuolis prieš Latvijos ambasadą

  © Sputnik /
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Respublikos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad ketina pateikti Rusijos URM notą su reikalavimu užtikrinti diplomatinės misijos saugumą

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Latvijos ambasada Maskvoje buvo užpulta, pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

  "Išpuolis prieš Latvijos ambasadą įvyko ​​Maskvoje. Latvija pateiks notą Rusijos užsienio reikalų ministerijai su reikalavimu užtikrinti diplomatinės atstovybės saugumą ir neliečiamybę. Tokios provokacijos yra nepriimtinos, Rusija turi veikti atitinkamai", — parašė Rinkevičius savo Twitter paskyroje.

  Pasak Rinkevičiaus, dėl incidento buvo sulaikyti du žmonės. Ministras pasmerkė išpuolį prieš ambasadą ir pabrėžė, kad Rusija turi užtikrinti Latvijos diplomatinės atstovybės saugumą pagal tarptautinę teisę.

  Anksčiau neregistruota partija "Kita Rusija" pranešė, kad jos nariai "užmėtė dūmadėžėmis Latvijos ambasadą ​​Maskvoje", pareiškusi,  kad šia akcija jie pareiškė protestą prieš žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Lindermano, kuris pasisako už mokymosi rusų kalba grąžinimą, sulaikymą Latvijoje.

  Nežinomi asmenys su kaukėmis sulaikė Lindermaną viešojo transporto stotelėje Rygoje. Jis buvo pargriautas ant žemės, o po to jį nuvedė į autobusą be atpažinimo ženklų. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo Latvijos saugumo policija, praneša Sputnik Latvija. Dabar žmogaus teisių gynėjas yra trumpalaikio sulaikymo centre.

  Saugumo policija pradėjo baudžiamąją bylą po Latvijos moksleivių tėvų susirinkimo, kurio metu akcijos dalyviai prieštaravo prieš mokymąsi rusų mokyklose latvių kalba. Pasak policijos pareigūnų, byla buvo pradėta pagal "nusikaltimo prieš valstybę" požymius, o taip pat kitas nusikalstamas veikas.

  Anksčiau Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą dėl tautinių mažumų mokyklų perėjimo į mokymą latvių kalba. Numatoma, kad visiškas perėjimas įvyks iki 2022 metų. Po šio įstatymo priėmimo šalyje įvyko protestų akcijų prieš naujoves banga. Latvijoje, apie 40 proc. Gyventojų, rusų kalba yra gimtoji, tačiau respublikoje valstybinė kalba yra tik latvių.

  Latvijoje gyvena apie du milijonus gyventojų, iš jų 40 procentų sudaro rusakalbiai, tačiau respublikoje tik viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalba turi užsienio kalbos statusą.

  Dar šia tema

  Rygoje vyko mitingas, ginant rusų mokyklas Latvijoje
  Rusija sunerimusi dėl rusakalbių suvaržymo Baltijos šalyse
  Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
  Tegai:
  išpuolis, Latvija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos