19:39 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Sprendimas dėl aktyvysto Vladimiro Lindermano, kuris buvo saugumo policijos sulaikytas gegužės 8-ąją už kalbą Latvijos tėvų susirinkime, arešto ginčijamas Auksčiausiajam teismui

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Teismas sankcionavo rusų mokyklų gynėjo Latvijoje Vladimiro Lindermano areštą, jie perkeltas į Rygos centrinį kalėjimą, pranešė jo bendražygė Oksana Čelyševa.

  "Teismo motyvacija nežinoma. Statusas — įtariamasis. Sprendimas nedelsiant apskųstas Aukščiausiajam teismui", — parašė Čelyševa savo Facebook paskyroje.

  Arešto faktą taip pat patvirtino Lindermano advokatė Elena Kviatkovskaja.

  "Lindermanui yra taikomas įtariamojo statusas, per dvi savaites bus nagrinėtas jo skundas dėl jo įkalinimo, kol kas jis bus laikomas Rygos centriniame kalėjime", — sakė advokatė.

  Antradienį asmenys su kaukėmis sulaikė Lindermaną viešojo transporto stotelėje Rygoje. Jis buvo pargriautas ant žemės, o po to jį nuvedė į autobusą be atpažinimo ženklų. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo Latvijos saugumo policija.

  Saugumo policija jam iškėlė baudžiamąją bylą po Latvijos moksleivių tėvų susirinkimo, kurio metu akcijos dalyviai prieštaravo prieš mokymąsi rusų mokyklose latvių kalba. Pasak policijos pareigūnų, byla buvo pradėta pagal "nusikaltimo prieš valstybę" požymius, o taip pat kitas nusikalstamas veikas.

  Latvijos Seimas kovo 23 dieną priėmė Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis numatoma iki 2021-2022 mokslo metų visas mokyklas pervesti į mokymąsi valstybine kalba. Balandžio pradžioje įstatymą pasirašė prezidentas Raimondas Vėjuonis.

  Latvijoje gyvena maždaug du milijonai žmonių, iš kurių apie 40 procentų yra rusakalbiai, tačiau respublikoje tik viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalba turi užsienio kalbos statusą.

  Dar šia tema

  Rusija ketina skelbti sankcijas Latvijai dėl mokyklų reformos
  Rygoje vyko mitingas, ginant rusų mokyklas Latvijoje
  Rusija sunerimusi dėl rusakalbių suvaržymo Baltijos šalyse
  Apklausa: Baltijos šalys priešiškiausiai nusiteikusios rusų atžvilgiu
  Tegai:
  Vladimiras Lindermanas, Latvija

  Svarbiausios temos