01:52 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (347)
  36

  Greitosios pagalbos brigada Latvijoje eksperimento būdu bus sumažinta vienu asmeniu – vietoj vairuotojo prie vairo sės gydytojo asistentas

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Latvijos greitosios medicinos pagalbos tarnyba nuo birželio pradės įgyvendinti bandomąjį projektą, kurio metu prie "greitosios" vairo atsisės ne profesionalus vairuotojas, o gydytojo asistentas, praneša Sputnik Latvija.

  Taigi, greitosios pagalbos brigadą sudarys du, o ne trys, žmonės, kaip iki šiol. Tai daroma, siekiant optimizuoti išteklius, sumažinti brigadų krūvį ir padidinti medicinos personalo atlyginimus.

  "Toks brigados iš dviejų medikų modelis praktikuojamas įvairiose pasaulio šalyse, ir nėra nieko baisaus tame, kad jos susideda iš dviejų moterų. Jei jie gali, kodėl mes nesugebėsime? Tokioms brigadoms mes pritaikysime miestui priimtinesnius mikroautobusus", — sakė Latvijos greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovė Lienė Cipulė.

  Mažiau optimistiškai naują bandomąjį projektą vertina patys gydytojai ir vairuotojai.

  Pavyzdžiui, Latvijos greitosios medicinos pagalbos tarnybos brigadų palaikymo centro vairuotojas Dmitrijus Mironovas pareiškė, kad jis negali įsivaizduoti, kad jo vietoje prie vairo bus medikas, kuriam teks ne tik apvažiuoti spūstis, bet ir keisti automobilių padangas ir lemputes.

  Savo ruožtu, gydytojai nustebinti tokiu eksperimentu, nurodydami, kad tokiu būdu greitosios pagalbos brigada praras kartais pačią aktualiausią pagalbą žmogaus gyvybės gelbėjimo metu — tai papildomą rankų porą.

  "Jeigu mes nebedirbsime trise, tai atsiras katastrofiškas rankų trūkumas. Atgaivinti žmogų dviese labai sunku. Vairuotojas tokiais atvejais yra būtinas ir labai mums padeda", — sakė sertifikuotas gydytojo asistentas Romanas, kuris, pasak jo, greičiausiai, atsisakys dalyvauti eksperimente.

  Dar viena Latvijos greitosios medicinos pagalbos tarnybos naujovė: medikai nebeišrašinės sąskaitų už nepagrįstą iškvietimą. Tuo užsiims atskiras darbuotojas, o sąskaitos pacientams bus išsiunčiamos paštu.

  Tai padės išvengti greitosios medicinos pagalbos tarnybos brigadų darbo su popieriumi.

  Nepagrįstas iškvietimas šalies gyventojams kainuja 40 eurų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (347)

  Dar šia tema

  Gydymo įstaigos gavo naujus GMP automobilius
  Tegai:
  greitoji pagalba, medikai, Latvija

  Svarbiausios temos