02:57 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  2017 metų pabaigoje vieno naujo būsto kvadratinio metro kaina Talino centre siekė nuo 2,3 iki 5 tūkst. eurų

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Vilniuje vidutinės būsto kainos praėjusių metų pabaigoje siekė 1,5 tūkst. eurų už kvadratinį metrą ir buvo 9 proc. mažesnės, palyginti su prieš krizę pasiektu kainų piku, rodo "Swedbank" atlikta Baltijos šalių sostinių būsto rinkos analizė.

  Didžiausios kainos fiksuojamos Taline — vidutinės būsto kainos praėjusiais metais viršijo prieš dešimtmetį buvusį lygį ir siekė daugiau kaip 1,7 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

  Pigiausiu būstu ir toliau išsiskiria Ryga, kur būstas kainuoja apie 30 proc. mažiau negu prieš dešimtmetį — čia jo kaina siekė vidutiniškai 1 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

  Naujų būstų kainos

  Didžiausios vidutinės naujo būsto kainos 2017 metų pabaigoje vyravo Talino centre, kur vieno kvadratinio metro kaina siekė nuo 2,3 iki 5 tūkst. eurų. Vilniaus ir Rygos centro lokacijose esančių naujų būstų kainos svyravo tarp 1,7 tūkst. ir 4 tūkst. eurų.

  Talinas taip pat išsiskyrė didesnėmis naujų būstų kainomis miegamuosiuose miesto rajonuose — čia vidutinė kvadratinio metro kaina siekė nuo 1,6 iki 2,2 tūkst. eurų.

  Rygos miegamuosiuose rajonuose toks būstas vidutiniškai kainavo 1,3-2 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

  Vilniaus miegamuosiuose rajonuose būsto kainos sudarė nuo 1 iki 1,7 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. Tiesa, daugeliu atvejų Vilniuje nauji butai parduodami tik su daline apdaila, todėl reikėtų atsižvelgti į pilnos apdailos kainą, kuri gali sudaryti papildomus 250-400 eurų, skaičiuojant už vieną kvadratinį metrą.

  Vilniuje — mažiausias būsto įperkamumas

  Nors Ryga išsiskiria mažiausiu būsto rinkos aktyvumu, šio miesto gyventojams būstą įpirkti šiuo metu yra paprasčiausia. Rygoje vidutinis mėnesio atlyginimas, atskaičius mokesčius, atitinka 75 proc. vieno kvadratinio metro būsto kainos.

  Antroje vietoje pagal būsto įperkamumą yra Talinas, kuriame vidutinis mėnesio atlyginimas atitinka 67 proc. vieno kvadratinio metro būsto kainos.

  Vilniuje už vidutinį mėnesio atlyginimą pavyktų įsigyti kiek daugiau nei pusę vieno kvadratinio metro būsto.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių merai susitiko Taline
  Naujas ukrainiečių džiaugsmas: traukinys iš Kijevo į Taliną
  Vilniuje ir Taline pinga benzinas ir dyzelinas, rašo žiniasklaida
  Tegai:
  Baltijos šalys, Talinas

  Svarbiausios temos