20:21 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  144

  Pastaruoju metu iš Baltijos šalių politikų lūpų vis dažniau skamba pareiškimai apie neva augančią "grėsmę" iš Rusijos; NATO naudoja šią "vakarietiškąją isteriją" savo buvimui prie Rusijos rytinių sienų sustiprinti

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pareiškė, kad jei Rusija puls jo šalį, gali prarasti daugybę didžiųjų miestų.

  Atsakydamas į klausimą, ar egzistuoja Rusijos grėsmė Estijai, jis paaiškino, kad "kariniu požiūriu" šiandien tokio pavojaus nėra. Pasak jo, tokia situacija tapo jo šalies narystės NATO "pranašumu".

  "Žinoma, Rusija gali atakuoti Estiją — bet netrukus po to ji gali prarasti net Omską ir Tomską, jau nekalbant apie Sankt Peterburgą", — sakė Ilvesas interviu "Evropeiska pravda".

  Tuo pat metu buvęs prezidentas pabrėžė, kad "grėsmė" iš Rusijos pasireiškia Estijos "diskreditavimu", kuris, pasak jo, tęsiasi jau 27 metus.

  Pastaruoju metu iš Baltijos šalių politikų lūpų vis dažniau skamba pareiškimai apie tariamai augančią "grėsmę" iš Rusijos. 2016 metais NATO viršūnių susitikime Varšuvoje buvo priimtas sprendimas dislokuoti NATO karinius kontingentus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos Šiaurės Atlanto aljanso šalies, tačiau NATO naudoja "vakarietiškąją isteriją", siekdama sustiprinti savo buvimą prie Rusijos rytinių sienų.

  Dar šia tema

  Lenkija paragino JAV dislokuoti tankų diviziją šalyje
  Putinas pareiškė apie ekonomikos krizės, "kokios pasaulis dar nematė", grėsmę
  Trise valtyje be Trampo. Kur plaukia Baltijos šalys
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Baltijos šalys, Estija, Rusija

  Svarbiausios temos