17:38 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  41

  Visų trijų Baltijos šalių ministrai pirmininkai pritarė Lenkijai dėl jos noro įkurti savo teritorijoje JAV karinę bazę su tankų divizija

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Baltijos šalių ministrai pirmininkai palaikė Lenkijos norą savo teritorijoje nuolat dislokuoti JAV tankų divizijos dydžio karinį padalinį, praneša RIA Novosti.

  Pasak Estijos vyriausybės spaudos tarnybos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos ministrai pirmininkai Juri Ratas, Maris Kučinskis, Saulius Skvernelis ir Mateuszas Moraveckis pirmadienį baigė dviejų dienų susitikimą Taline, kuriame aptarė Baltijos šalių elektros energijos tinklų integravimą į Europą, ES 2021-2027 metų biudžetą, artėjantį NATO aukščiausiojo lygio susitikimą ir saugumo klausimus.

  "Estijos požiūriu, JAV buvimas Lenkijos ir Baltijos šalių regione yra svarbus. Jeigu Jungtinės Valstijos aktyviau eitų į Lenkiją, tai būtų sveikintina", — spaudos konferencijoje sakė Estijos premjeras Ratas.

  Latvijos ir Lietuvos premjerai taip pat išreiškė susidomėjimą didinti JAV dalyvavimą Baltijos regione.

  "Manau, mes visi esame suinteresuoti, kad JAV būtų mūsų regione. Tokiu būdu įgyjame papildomų saugumo garantijų, tvirtesnį atgrasymą, ir tai mes sveikiname", — pabrėžė Skvernelis.

  Viena iš pagrindinių Taline vykusių ministrų susitikimo temų buvo pasirengimas liepos 11-12 dienomis numatytam NATO viršūnių susitikimui.

  "Mes atvyksime į NATO viršūnių susitikimą su geromis naujienomis. Šiais metais Baltijos šalių ir Lenkijos gynybos išlaidos yra bent jau, jei ne daugiau kaip du procentai BVP. NATO yra Baltijos regione, o mes savo ruožtu sprendžiame saugumo klausimus NATO Pietų kryptimi", — pabrėžė Ratas.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informaciją, kad Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti šarvuotų tankų diviziją šalyje. Lenkijos gynybos ministerija paviešino dokumentą, pavadintą "Pasiūlymas dėl nuolatinės JAV tankų divizijos buvimo Lenkijoje". Šiems tikslams Varšuva pasirengusi skirti nuo pusantro iki dviejų milijardų JAV dolerių.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  Kremlius įvertino Lenkijos planus įsteigti JAV karinę bazę
  Lenkija nori sumokėti 2 mlrd dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės sukūrimą
  Bundestagas pareiškė, kad sankcijos prieš Rusiją daro žalą Europai
  Tegai:
  JAV karinė bazė, karinė bazė, Baltijos šalys, Lenkija

  Svarbiausios temos