06:13 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Rusijos žiniasklaida, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje Baltijos šalių atstovai aptars "nesantaikos kurstymą" rusiškose TV laidose

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4402

  Susitikime numatyta apsvarstyti visoms trims valstybėms svarbius klausimus audiovizualinį sektorių reguliuojančių institucijų srityje

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) organizuoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos audiovizualinį sektorių reguliuojančių institucijų susitikimą, rašoma LRTK pranešime žiniasklaidai.

  Susitikimas vyks penktadienį, birželio 8 dieną.

  Susitikime numatyta apsvarstyti visoms trims valstybėms svarbius klausimus: nacionalinių mažumų interesų užtikrinimo audiovizualinėje žiniasklaidoje politiką, aptarti neteisėtai vykdomą veiklą internete ir būdus su ja kovoti.

  "Susitikime taip pat bus kalbama apie nesantaikos kurstymą rusų kalba retransliuojamose televizijos programose", — pabrėžiama pranešime.

  Be to, LRTK atstovai tvirtina, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisija, būdama nepriklausomu reguliuotoju, yra sukaupusi didžiulę aptariamų klausimų patirtį. Būtent todėl Baltijos šalys išreiškė norą nuodugniau susipažinti su Lietuvos patirtimi, apsvarstyti galimybę pritaikyti šią patirtį savo darbe.

  Baltijos šalių reguliuotojų susitikimai tradiciškai vyksta kiekvienais metais pagal 2005 metų pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, juose aptariami patys aktualiausi klausimai, su kuriais susiduria labai panašių audiovizualinių rinkų reguliuotojai. Šį kartą šis susitikimas numatytas Vilniuje Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kvietimu.

  Gegužės 23 dieną Radijo ir televizijos komisija, kontroliuojanti radijo stočių ir televizijos transliuotojų veiklą, nusprendė nurodyti interneto paslaugų tiekėjams apriboti šešių televiziją retransliuojančių interneto svetainių prieigą. Uždraustų interneto svetainių siūlomų TV programų didelę dalį sudaro Rusijos kanalai, įskaitant "RTR", kuris yra draudžiamas 12 mėnesių.

  Vasarį Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją. Tai yra trečias kartas, kai LRTK nusprendė laikinai sustabdyti visos rusų kalba transliuojamos televizijos programos "RTR Planeta" retransliavimą Lietuvoje dėl neapykantos kurstymo. 2015 ir 2016 metais šios programos retransliavimas buvo sustabdytas trims mėnesiams. Visais atvejais EK įvertino LRTK sprendimus kaip teisėtus, pagrįstus ir atitinkančius Europos Sąjungos teisę.

  Dar šia tema

  Lietuva bijo Rusijos televizijos
  Lietuvos televizijoje vis dar vyrauja rusiško turinio produkcija
  Latvijoje Rusijos televizijos kanalus pasiūlė pripažinti "užsienio agentais"
  Tegai:
  Rusijos televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Baltijos šalys

  Svarbiausios temos