10:57 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  75

  Karinių pratybų "Open Spirit" Estijos vandenyse metu buvo aptikti penki paskendę laivai, didžiausias iš kurio turi metalinį korpusą ir siekia 85 metrus ilgio

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Gegužės mėnesį vykusių NATO pratybų "Open Spirit" Estijos vandenyse metu buvo aptikti penki paskendę laivai, praneša Sputnik Estija su nuoroda į šalies Gynybos ministeriją.

  Didžiausias iš aptiktų laivų turi metalinį korpusą, o jo ilgis siekia 85 metrus. Remiantis išankstiniais vertinimais, kalbama apie karo laivą su patrankomis, tariamai, 120 ir 70 mm kalibro. Tolesniu šių iš kitų likučių tyrimu užsiims iškart keli departamentai.

  Останки кораблей, найденные в водах Эстонии во время учений Open Spirit 2018
  Laivo likučiai, aptikti Estijos vandenyse pratybų "Open Spirit 2018" metu

  Pasak Estijos karinių jūrų pajėgų vado kapitono leitenanto Peeterio Ivasko, aptikti laivų likučiai neabejotinai yra įdomūs. Jų koordinates ir sonarų nuotraukas Estijos KJP perdavė Senovės paminklų apsaugos departamentui, Vandens kelių departamentui ir Jūrų muziejui, kurie dabar turi identifikuoti radinius ir nustatyti jų istorinę vertę.

  Tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijos "Atvira dvasia" yra tęstinės Baltijos šalių — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — pastangos kartu su tarptautiniais partneriais išvalyti šalims priklausantį Baltijos jūros dugną nuo I ir II pasaulinių karų bei pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai Baltijos jūroje.

  Šios operacijos Baltijos šalyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų.

  Šiais metais pratybos vyko vadovaujant Estijos karo jūrininkams Talino ir Hyjumos, Saremos ir Muhu salų rajone. Paieškos operacijose dalyvavo maždaug 20 NATO valstybių narių laivų, taip pat išminavimo specialistai iš Švedijos.

  2016 metais tarptautinė operacija vyko Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Per minų paieškos operaciją jūros dugne tais metais išžvalgyta apie 50 kvadratinių jūrmylių (apie 172 kvadratinių kilometrų) dugno ploto ir rasta 18 sprogstamųjų objektų, iš jų 15 jūrinės minos ir trys torpedos. 17 iš 18 minėtų pavojingų radinių sunaikinta vietoje mažesnio galingumo sprogmenimis. Ieškant nesprogusios amunicijos, taip pat aptikta 29 jūrinių minų inkarų, dviejų raketų dalys, trys mokomosios jūrinės minos ir trys nuskendusių laivų liekanos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  "National interest" įvardijo NATO "baisiausią košmarą"
  Klaipėdos uostas priėmė 37 NATO laivus
  Baltijos jūroje atrastas sudužęs karinis sraigtasparnis "Ka-29"
  Tegai:
  paskendę laivai, karinės pratybos, Open Spirit, NATO, Estija

  Svarbiausios temos