10:32 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)
  75

  Ekspertas Igoris Juškovas mano, kad vieno Baltijos respublikų energetikos fronto sukūrimas gali neįvykti dėl skirtingų valstybių pozicijų energetikos sektoriuje

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Baltijos respublikų elektros tinklų sinchronizacija po jų pasitraukimo iš BRELL gali neįvykti dėl nesutarimų energetikos sektoriuje tarp šalių, ypač Baltarusijos AE klausimu, pasakė interviu RuBaltic.ru Nacionalinio energetikos saugumo fondo ekspertas, Finansinio universiteto ekspertas prie Rusijos Federacijos vyriausybės Igoris Juškovas.

  Baltijos šalys pasisako už vieningo energetikos fronto sukūrimą, kuris buvo aptartas Taline vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vyriausybių vadovų susitikime. Tačiau, pasak eksperto, sunku įsivaizduoti, ar jų bendradarbiavimas bus sėkmingas, atsižvelgiant į skirtingas valstybių pozicijas.

  Juškovas priminė Vilniaus pažadą padėti Latvijai gauti ES finansavimą regioninio SGD terminalo statybai netoli Rygos.

  "Lietuva apgavo Latviją: sutiko lobiruoti bendrą projektą, o po to "pertraukė antklodę" ir pastatė terminalą pas save (Klaipėdoje —Sputnik)", — pabrėžė pašnekovas.

  Be to, ekspertas mano, kad Lietuva, Latvija ir Estija gali turėti nesutarimų dėl pozicijų Baltarusijos AE statybų klausimu.

  "Elektros energetikoje jie kol kas veikia vieningu frontu, nors Baltarusijos atominės elektrinės atžvilgiu jų pozicijos skiriasi. Lietuva kategoriškai prieštarauja Baltarusijos AE statyboms, o Latvija ir Estija jau ne taip vienareikšmiai žiūri į situaciją", — sakė Juškovas.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė apie pasitraukimą iš BRELL energetikos žiedo (Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos), norėdamos užtikrinti nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos sistemos. Jos pasirašė memorandumą su Europos Komisija dėl sinchronizavimo su ES elektros tinklu iki 2025 metų.

  Planuojama, kad Baltijos valstybės bus prijungtos per Lenkiją jau per pastatytą jungtį "LitPol Link", tačiau Estija ir Latvija nesutinka su tokiu sprendimu, nes mano, kad jis yra "techniškai nepatikimas".

  Vilnius reikalauja sinchronizuotis per šią jungtį, manydamas, kad ši pozicija yra labiau tinkama finansiškai. Tuo metu Talinas siūlo sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus per Suomiją.

  Lietuva jau pradėjo parengiamuosius darbus desinchronizacijai su Rusijos  energetikos sistema. Pabrėžiama, kad pastočių šalies šiaurės rytuose rekonstrukcijos darbai, o taip pat elektros perdavimų linijų su Baltarusija išmontavimas bus baigti ne vėliau kaip 2021 metais.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)

  Dar šia tema

  Lietuva vėl lošia "lenkų kortomis"
  Pranoko pati save: kuo Lietuva nustebino viso pasaulio energetikus
  Europos Komisija mažina Baltijos "tigrų" davinį
  Ekspertas papasakojo, kodėl Latvija pasirengusi likti be BRELL, nepaisydama Lietuvos
  Tegai:
  energetika, BRELL, Igoris Juškovas, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos