10:22 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)
  91

  Vilnius, Ryga ir Talinas nerimauja dėl to, kad tebenaudoja senas tarybines sistemas, nepaisant to, kad Baltijos respublikos įstojo į ES beveik prieš 15 metų

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Baltijos šalys bijo, kad Rusija gali nutraukti joms elektros tiekimą, — rašo "Helsingin Sanomat".

  Anot leidinio, Lietuva, Latvija ir Estija nerimauja dėl to, kad su Rusija jas sieja tarybinė infrastruktūra — geležinkelis, naftotiekis ir dujotiekis, o taip pat energetikos sistema BRELL, nepaisant to, kad Baltijos respublikos įstojo į Europos Sąjungą prieš 15 metų.

  Pažymima, kad Baltijos šalys gali susidurti su elektros tiekimo nutraukimo grėsme, jei Rusija pasitrauks iš BRELL 2020-aisiais metais, kai ji sugabės užtikrinti energetinę nepriklausomybę Kaliningradui. Savo ruožtu Vilnius, Ryga ir Talinas ketina prisijungti prie Europos elektros tinklų tik 2025 metais.

  Laikraščio apklaustieji ekspertai mano, kad Baltijos šalių planai yra "politinis projektas" ir abejoja jų efektyvumu.

  Vienas iš leidinio pašnekovų pareiškė, kad regiono energetinis saugumas nepadidės, o papildomos išlaidos atsiguls ant mokesčių mokėtojų pečių.

  Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė apie pasitraukimą iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) dar 2017 metų rudenį. Valdžia pabrėžia, kad tokiu būdu nori pasiekti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Pasirašytas memorandumas su Europos Komisija, pagal kurį prisijungimas prie Europos tinklų vyks 2025 metais.

  Planuojama, kad Baltijos valstybės bus sinchronizuotos su ES energetikos tinklu per Lenkiją per jau pastatytą junginį "LitPol Link". Šį pasiūlymą remia Vilnius, tačiau Talinas ir Ryga laiko jį "techniškai nepatikimu".

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (97)

  Dar šia tema

  Už rusofobiją reikia mokėti: kaip Lietuvos energetika patyrė smūgį
  Lietuva vėl lošia "lenkų kortomis"
  Pranoko pati save: kuo Lietuva nustebino viso pasaulio energetikus
  Europos Komisija mažina Baltijos "tigrų" davinį
  Ekspertas papasakojo, kodėl Latvija pasirengusi likti be BRELL, nepaisydama Lietuvos
  Tegai:
  energetika, BRELL, ES, Baltijos šalys, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos