19:00 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Latvijos valdžios institucijos tikisi, pasinaudodamos rusų kalbos draudimu mokyklose, priversti rusakalbius abiturientus stoti į valstybinius universitetus, kurie kenčia nuo studentų trūkumo, sako inžinerijos mokslų daktarė Žana Caurkubulė

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Latvijos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komisija palaikė Aukštojo mokslo įstatymo pataisas. Naujovės numato draudimą vykdyti mokymąsi rusų kalba privačiuose universitetuose ir kolegijose, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Mixnews.lv.

  Interviu Sputnik Lietuva inžinerijos mokslų daktarė,  asocijuota profesorė, Tarptautinės Baltijos akademijos prorektorė akademiniams reikalams Žana Caurkubulė pasakė, kad draudimas mokytis rusų kalba nėra pagrįstas.

  "Pirmiausia, tai susiję su artėjančiais rinkimais į Latvijos Seimą. Čia tai vyksta pas valdančius politikus kas ketverius metus, kai artėja rinkimai. Nes niekuo kitu negali pasigirti per ketverių metų buvimą valdžioje, todėl vienintelė išeitis — tai valstybinė kalba… Iš čia ir toks švietimo ministro draudimas", — paaiškino inžinerijos mokslų daktarė.

  Jos nuomone, neteisinga, kad privatūs universitetai negauna valstybės finansavimo.

  "Latvijoje ir toliau vyksta gyventojų nutekėjimas, jų tampa vis mažiau. <…> Jeigu studentų tampa vis mažiau, tai reiškia, kad jei rusų kalba bus uždrausta privačiuose universitetuose, tada mokiniai, o jie, baigdami mokyklą, jau beveik moka latvių kalbą, bus priversti stoti į valstybinius universitetus, kuriuose ugdymas vyksta latvių kalba ir kur dar yra biudžeto vietų, kurios pastaraisiais metais daugelyje programų nebuvo užpildytos, nes gyventojų skaičius sparčiai mažėja", — pabrėžė Caurkubulė.

  Dar šia tema

  Putinas tikisi, kad Baltijos šalims bus gėda dėl elgesio su rusakalbiais
  Teismas areštavo rusų mokyklų gynėją Latvijoje Lindermaną
  Latvių nacionalizmas engiant rusus gali "įkvėpti" ir mūsiškius
  Rusija ketina skelbti sankcijas Latvijai dėl mokyklų reformos
  Latvijos prezidentas pasirašė įstatymą dėl mokyklų perėjimo į latvių kalbą
  Tegai:
  švietimas, Latvijos Seimas, Latvija

  Svarbiausios temos