20:46 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  EP narys Artis Pabriksas ragina Latvijos prezidentą nepasitikėti partija "Santarvė", kuriai vadovauja sostinės vadovas Nilas Ušakovas, nes baiminasi valdžios perdavimo "prorusiškiems" politikos veikėjams

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Europos Parlamento narys iš Latvijos Artis Pabriksas nenori, kad vyriausybėje dalyvautų socialdemokratų partija "Santarvė", kuriai vadovauja Rygos meras Nilas Ušakovas, praneša Sputnik Latvija.

  Pabriksas ragina Latvijos prezidentą Raimondą Vėjuonį nepatikėti partijai ministrų kabineto formavimo, nepaisant to, kad ji turi aukštą pasitikėjimo reitingą. Europos Parlamento narys paaiškino savo prašymą tuo, kad itin pavojinga perduoti valdžią į "pro-Kremliaus politikų rankas".

  Partija "Santarvė" laimėjo paskutinius parlamento rinkimus Latvijoje, tačiau, kadangi ji laikoma "pro-Kremliaus", jos neprileidžia nei prie valdančiosios koalicijos, nei prie vyriausybės formavimo.

  Europos Parlamento narys Artis Pabriksas ne kartą skelbė savo pareiškimus prieš Rusiją. Anksčiau jis vadovavo respublikos Gynybos ministerijai, o vėliau — Užsienio reikalų ministerijai. Kita vertus, politikas parodo, kad jis simpatizuoja SS Latvijos legiono veteranams — 2013 metais jis sakė, kad Latvija "nuo 1940 metų patenkinta Vokietijos auliniais batais" savo žemėje.

  Latvijos Seimo rinkimai vyks spalio 6 dieną. "Santarvė" savo kandidatu į ministro pirmininko pareigas iškėlė buvusį švietimo ir ekonomikos ministrą Viačeslavą Dombrovskį, kuris neseniai prisijungė prie organizacijos.

  Dar šia tema

  Trijų Baltijos valstybių sostinių merai pageidavo bendrauti rusiškai
  Rygos merija skyrė 50 tūkst eurų žuvusiųjų Kemerovo tragedijoje šeimoms
  Latvijos pareigūnai be valstybinės kalbos žinių gali netekti pareigų
  Rygoje uždrausti Naujieji metai SS stiliumi
  Rygos meras: Latvijos politikai panašūs į zombius
  Tegai:
  Kremlius, Artis Pabriksas, Nilas Ušakovas, Latvija

  Svarbiausios temos